LVL - dlouhodobé skladování vzorků
Přehled řešení

LVL - dlouhodobé skladování vzorků

Společnost LVL přichází na trh s novou generací spotřebního materiálu SAFE® - zkumavek, víček a racků. Nejdůležitější a nejzřejmější změnou je možnost aplikace čtvrtého kódu na zkumavky (kromě 2D, 1D a HR) – odtud název této nové generace – 4C. Kódování specifické pro zákazníka teď lze laserem vypálit přímo do černé boční strany zkumavky.

Hlavní výhody

  • zkumavky vyrobené z polypropylenu pro skladování vzorků bez reakce
  • vynikající průhlednost pro vizuální kontrolu
  • označené kódem data matrix (2D), který je čitelný všemi běžnými skenery
  • možnost umístění kódu viditelného lidským okem
  • snadno čitelné díky vynikajícímu kontrastu a matnému pozadí (bílá na černém)
  • lepší těsnící vlastnosti než u běžných zkumavek (patentovaná TPA komprese)
  • eliminace křížové kontaminace
  • kompaktní rozměry
  • archivace až do -196 ̊C (páry dusíku)
Zkumavky SAFE®

Zkumavky SAFE®

Jedná se o zamrazovací zkumavky pro dlouhodobé skladování vzorků s 2D kódem. Prodávají se v mnoha různých objemech (200 µl - 8000 µl) a konfiguracích (bez/s 1D a okem čitelným kódem na straně zkumavky, sterilní/nesterilní, s/bez víčka, s různými barvami víček, v SBS racku nebo jako bulk, atd.). 

Víčka

Víčka

Zejména pokud jde o skladování vzorků v automatizovaných skladovacích systémech, je z důvodů nákladů nezbytné, uložit co největší množství na co nejmenším prostoru. Díky své menší výšce mají zkumavky s externím závitem značnou výhodu před těmi se závitem vnitřním. Patentovaná dvoufázová TPE komprese zaručuje ty nejlepší těsnící vlastnosti šroubovacího uzávěru. 

Racky

Racky

Stojan z polykarbonátu je označen lineárním čárovým kódem (1D) na boční a data matrix kódem na spodní straně. V nabídce je 81 stojanů dostupných v 5 různých barvách. Nová generace je vylepšená o otvírací / uzavírací systém Easy Lock – otevření racku je možné pohybem jednoho prstu. Tento jednoduchý, ale odolný mechanizmus, v testech ustál i dvoumetrový pád bez poškození a otevření víka. Dalším zlepšovákem je speciální nemrznoucí gradient, který zabraňuje tvorbě ledu a následnému blokování mechanismu otevírání/zavírání. 

Příslušenství: SAFE® CAP

Příslušenství: SAFE® CAP

Ať už pro automatické zpracování stovek stojanů za den nebo pro ruční manipulaci s relativně malým počtem vzorků – použití capperů/decapperů šetří čas a námahu. V našem sortimentu najdete vhodný nástroj pro všechny požadavky – od ručních 1kanálových až po plně automatické integrovatelné 96kanálové zařízení. 

Příslušenství: SAFE® READ

Příslušenství: SAFE® READ

Čtečky zkumavek LVL jsou navrženy pro rychlé skenování 2D zkumavek v SBS a Cryo stojanech, ale i jednotlivých zkumavek. V závislosti na aplikaci jsou k dispozici CCD skenery a kamerové čtečky. Hlavní předností těchto zařízení je nejen snadná manipulace, ale také kompatibilní rozhraní pro snadný export dat. To znamená, že kódy lze exportovat v aktuálních datových formátech a čtečky lze integrovat do stávajících řešení správy vzorků. Nejnovější generace výkonných nástrojů DP5 vám umožní ovládat čtečku dokonce přímo přes smartphone, tablet, nebo notebook.  

Příslušenství: SAFE® ACCESS TUBE PICKER

Příslušenství: SAFE® ACCESS TUBE PICKER

Poloautomatický picker pro rychlé a spolehlivé vybírání zkumavek z racků 96 SBS, který pracuje se zmraženými a rozmraženými zkumavkami. Součástí dodávky je standardně  1D skener čárových kódů na racku. Picker lze připojit i ke skeneru 2D čárových kódů zkumavek. Výběrový seznam zkumavek lze vytvářet z jednoho nebo více racků, a to jak pomocí dodávaného softwaru, tak i vlastní softwarové aplikace. Formáty importovaných souborů na tvorbu výběrového seznamu jsou Excel, Text, JSON a XML. 

Příslušenství: SAFE® TUBE LASER MARKER

Příslušenství: SAFE® TUBE LASER MARKER

Automatický laserový popisovač TLM 864 dokáže oboustranně kódovat zkumavky SAFE® ve formátech SBS 96, SBS 48 a SBS 24 a propojit informace v databázi s 2D kódem, který byl laserem vypálen ještě během výroby. Z devíti pozic SBS/ANSI lze kódovat až 500 zkumavek za hodinu. Požadované informace, které má kód nést, jsou vytvářeny a přenášeny z externího počítače. Zařízení je pak konfigurováno prostřednictvím integrované dotykové obrazovky. 

Máte dotaz? Obraťte se na

Švihálek Filip
Švihálek Filip
Application Specialist
Molecular Biology
Beer Martin
Beer Martin
Product Specialist
Microbiology, Molecular biology