Mikroskopie ZEISS
Přehled řešení

Mikroskopie ZEISS

Společnost Carl Zeiss byla založena panem Carlem Zeissem již v roce 1846 a jako první na světě úspěšně zahájila výrobu mikroskopů pro komerční účely. I v dnešní době stále patří k předním světovým výrobcům mikroskopických systémů, nabízejících kompletní řešení pro biomedicínský výzkum, sektor péče o zdraví i technologicky vyspělá průmyslová odvětví. Ze široké nabídky ZEISS produktů nabízíme světelné laboratorní mikroskopy z řad Primostar, Axiolab, Axioscope, Primovert, Axio Vert, stereo-mikroskopy z řady STEMI, ale také mnohé další. Pojďme si nyní některé z nich představit:

Hlavní výhody

  • Kvalita s dlouhou tradicí
  • Robustní kovová konstrukce
  • Široké zorné pole (23 mm)
  • Brilantní optika
  • Hřebenový, bezlankový = bezporuchový posuv stolku
  • Jednoduchá digitální dokumentace stisknutím jediného tlačítka
  • Vysoce výkonné LED osvětlení preparátu
  • EKO režim - automatické vypnutí světla po delší nečinnosti
  • Flexibilní výběr komponent dle potřeb zákazníka
  • Možnost DEMO instalace a vyzkoušení přímo na pracovišti
ZEISS Primostar 3 - Kompaktní mikroskop pro digitální výuku a běžnou laboratorní práci

ZEISS Primostar 3 - Kompaktní mikroskop pro digitální výuku a běžnou laboratorní práci

Základní řada mikroskopů Zeiss, propojující skvělé optické vlastnosti s robustností a dlouhou životností – ideální mikroskop pro studijní a výukové účely či základní laboratorní aplikace.

Konfigurace této řady mikroskopu probíhá jednoduše, formou předdefinovaných balíčků – předinstalovaný mikroskop je připraven k použití ihned po vybalení z krabice.

Bezplatní aplikace Labscope, společně se systémy Windows nebo iOS, umožňuje vytvářet fotografie nebo videa pozorovaného preparátu, sdílet je, případně online zobrazovat zorné pole mikroskopu dalším sledujícím, bez potřeby fyzického nahlédnutí do mikroskopu – velká výhoda pro online výuku nebo výuku více studentů současně.

ZEISS Axiolab 5 - Chytrý pomocník pro efektivní rutinní laboratorní práci

ZEISS Axiolab 5 - Chytrý pomocník pro efektivní rutinní laboratorní práci

Vyšší řada světelných mikroskopů umožňující flexibilní nastavení jednotlivých komponent dle potřeb jednotlivých laboratoří. 5-ti četný objektivový revolver kódovaný pro autokalibraci měřítka v SW počítače nebo SW kamery bez PC. Fixně zabudované Köhlerovo osvětlení. Mechanický stolek s odolným anodizovaným povrchem. Knoflíky pro hrubé a jemné ostření na obou stranách, včetně nastavení dorazu ostření. Automatické nastavení intenzity světla dle objektivu (light manager) včetně individuální volby intenzity osvětlení. Zobrazení obrazu HD kamery bez PC, pouze s připojením na displej. Ukládání digitálního obrazu stiskem jediného tlačítka na těle mikroskopu. Možné zobrazovací techniky: světlé pole, tmavé pole, fázový kontrast, polarizační kontrast.

 

 

 ZEISS Axioscope 5 - Robustní mikroskop se širokým spektrem využití – pro rutinní i výzkumné laboratoře

ZEISS Axioscope 5 - Robustní mikroskop se širokým spektrem využití – pro rutinní i výzkumné laboratoře

Axioscope 5 poskytuje všechny výhody Axiolabu s možností širšího spektra volitelného nastavení, které rozšiřují jeho využití do dalších oblastí vědy, výzkumu a pokročilých laboratorních analýz. Možné zobrazovací techniky: světlé pole, tmavé pole, fázový kontrast, diferenciální interferenční kontrast (DIC), polarizační kontrast. Flexibilně lze doplnit o fluorescenci pro až 4 různé kanály – UV, modrá, zelená a červená Jednoduché získání digitální dokumentace jedním tlačítkem platí i pro fluorescenční obraz - získáte kvalitní překryvný obraz, který je vždy doplněný měřítkem - dokonce i bez POČÍTAČE.

Zajímáte se o mikroskopii? Obraťte se na

Brychtová Jana
Brychtová Jana
Product Manager
Microbiology