Sedimentace erytrocytů
Přehled řešení

Sedimentace erytrocytů

Rychlost sedimentace erytrocytů (ESR) je nepřímým indikátorem akutní fáze onemocnění a zvyšuje se v důsledku infekce nebo zánětu, protože odrazuje produkci a hladiny plazmatických proteinů akutní fáze, zejména fibrinogenu. Díky této vzájemné souvislosti a pomalému metabolismu některých plazmatických proteinů ESR stoupá pomalu po zánětlivém podnětu a také se pomalu snižuje. To z ESR činí význačný marker pro chronické zánětlivé stavy a systémový zánět. Je rovněž užitečný pro klinické monitorování, sledování vývoje onemocnění v čase a předpovídání reakce na léčbu u různých onemocnění.

Hlavní výhody

  • Přímé stanovení ze vzorků plné krve / EDTA
  • Výsledky za 20 - 25 minut
  • Analýza přímo ze zkumavek na krevní obraz
  • Automatická detekce pediatrických vzorků
  • Ovládání pomocí dotykové obrazovky
  • Rychlost výsledků navazuje na analýzu KO
  • Bez odpadních kapalin
Automatizované řešení sedimentace erytrocytů obohacuje hematologický laboratorní segment o čtyři analyzátory sedimentace erytrocytů (ESR), které uspokojí potřeby různých typů a velikostí laboratoří. Přístroje analyzují ze vzorků plné krve / EDTA, pomocí modifikované Westergrenovy metody přímo ze zkumavek na krevní obraz. Rychlost vydání výsledků navazuje na analýzu krevního obrazu, první rychlé výsledky jsou hotovy do 20 - 25 minut.
VesMatic 5 – ESR pro velké laboratoře

VesMatic 5 – ESR pro velké laboratoře

Analyzátor s kapacitou 18 stojanů a 89 pozicemi na vzorky, uspokojí velké nemocniční laboratoře i velkokapacitní laboratoře laboratorních řetězců. Nově vyvinutý algoritmus výpočtu založený na analýze kinetiky sedimentace umožňuje ve zkrácené standardizaci doby TAT poskytovat rychle podpůrné výsledky u vybraných klinických stavů, jako je revmatoidní onemocnění, ortopedické infekce, Hodgkinův lymfom i při sledování infekčních, zánětlivých, maligních a autoimunních onemocnění. Načítání kódů pomocí zabudované kamery s vysokým rozlišením.

Cube 30 touch – ESR pro střední a menší laboratoře

Cube 30 touch – ESR pro střední a menší laboratoře

Automatický přístroj svojí velikostí a kapacitou je vhodný do většiny laboratoří u nás. Jedná se o střední model v řadě ESR analyzátorů firmy Diesse stanovující analýzu opět bez nutnosti citrátových zkumavek z plné krve / EDTA a s možností detekce pediatrických vzorků. Nabízí kontinuální i sériové vkládání vzorků. Sedimentační analýzu krve stanoví až u 30 vzorků současně a přímo ze zkumavek na krevní obraz. Uvnitř přístroje probíhá automatické míchání vzorků. Načítání vzorků probíhá pomocí externí čtečky čárových kódů s tiskem z interní tiskárny v přístroji.

Mini Cube – ESR pro malé laboratoře a ordinace lékařů

Mini Cube – ESR pro malé laboratoře a ordinace lékařů

Nejmenší z analyzátorů ESR vhodný do malých laboratoří, ordinací lékařů nebo přímo jako POCT na nemocniční oddělení k preventivnímu a průběžnému sledování infekčních, zánětlivých, maligních a autoimunních onemocnění, stejně jako řady dalších klinických stavů. Zpracovává až 4 vzorky současně, do 20 min, z plné krve a z fialových zkumavek na krevní obraz. Tak jako všechny modely řady ESR Diesse i on je přívětivý k životnímu prostředí, bez zbytečných odpadních materiálů a kapalných odpadů. Disponuje externí čtečkou čárových kódů a externí tiskárnou.

MINI-PET

MINI-PET

Inovativní testování ESR u psů, koček a koní přenosným přístrojem pro stanovení ESR ve veterinární praxi přímo ze zkumavky na krevní obraz / EDTA s minimálním objemem 0,5 ml za méně něž 15 minut. ESR jako snadný laboratorní test užitečný jako indikátor onemocnění a zánětu. Rychlost sedimentace erytrocytů je nepřímým ukazatelem akutní fáze onemocnění a zvyšuje se v důsledku infekčního nebo zánětlivého stavu, protože odráží produkci a hladiny plazmatických proteinů akutní fáze (především fibrinogenu).

Automatické ESR s jednoduchým workflow

Automatické ESR s jednoduchým workflow

-   Průběžné i sériové vkládání vzorků

-   Přímé stanovení ze vzorků plné krve / EDTA

-   Ovládaní pomocí dotykové obrazovky

-   Automatická detekce pediatrických vzorků

-   Speciální metoda pro vzorky s malým objemem (0,5 ml)

-   Interní kamery pro pokročilý vzdálený přístup*

-   Výsledky za 20 – 25 minut

-   Zkrácená standardizace doby TAT

-   Analýza bez nutnosti citrátových zkumavek

-   Míchání vzorků v přístroji kompletním převracením zkumavek*

-   Žádná produkce potenciálně infekčního kapalného odpadu

-   Žádná spotřeba vzorku krve

-   Identifikace lipemie, hemolýzy, sraženiny a špatně označených vzorků založená na umělé inteligenci (AI)*
 

* pouze u některých modelů

V případě zájmu o ESR se obraťte na

Dostalíková Eva
Dostalíková Eva
Customer Support Specialist
Biochemistry & Hematology
Valtera Viktor
Valtera Viktor
Key Account Manager