Novinka

Nová souprava sdLDL v nabídce

Souprava sdLDL-C společnosti Randox je jediná přímá metoda pro kvantitativní stanovení sdLDL-C pomocí automatizovaných biochemických analyzátorů, které jsou schopny provádět měření s dvoučinidlovými reagenciemi. Metoda je dvoukroková a je založena na použití povrchově aktivních látek a enzymů, které selektivně reagují s určitými skupinami lipoproteinů.

Kardiovaskulární onemocnění (CVD) jsou považována za hlavní příčinu úmrtí, na něž ročně zemře přibližně 17,7 milionu lidí, což představuje přibližně 31 % všech úmrtí na světě. Navíc 80 % všech úmrtí na CVD je způsobeno srdečními infarkty a mozkovými příhodami. Existuje celosvětový závazek snížit do roku 2025 pravděpodobnost předčasných úmrtí na kardiovaskulární onemocnění o 25 %; tento cíl si stanovily členské státy OSN. Celosvětově se úmrtnost na CVD v posledních 20 letech dramaticky snížila, avšak v zemích s nízkými a středními příjmy, počet životů ztracených v důsledku CVD stále roste. Celosvětové rozložení CVD je složité a je určeno jak národními a regionálními charakteristikami, tak celosvětovými trendy onemocnění. I přes rozdíly mezi jednotlivými zeměmi zůstává CVD dominantní příčinou úmrtí, a to i u osob mladších 40 let. To naznačuje potřebu vynikajících markerů rizika CVD.

Klinický význam sdLDL-C

Při měření LDL cholesterolu (LDL-C) se měří hmotnost cholesterolu v LDL částicích. Populace LDL částic v LDL je heterogenní - to znamená, že velikost, hustota a složení jednotlivých částic se bude lišit. sdLDL-C je subfrakce lipoproteinu o nízké hustotě (LDL) s menší velikostí částic a vyšší hustotou než větší LDL. Všechny transportují triglyceridy a cholesterol do tkání, ale jejich aterogeneze se liší podle jejich velikosti. sdLDL-C snáze prostoupí vnitřní stěnou tepny. sdLDL-C je náchylnější k oxidaci a má nižší afinitu k jaternímu LDL receptoru, a proto cirkuluje v krvi déle.

Více informací naleznete v přiložené brožuře.

Další aktuality

Novinka Zatoč s ním! PCR detekce infekcí přenášených klíšťaty

Zatoč s ním! PCR detekce infekcí přenášených klíšťaty

S příchodem jarních dnů u nás prudce narůstá aktivita klíšťat. Tyto parazity osidlují různé patogenní organismy, které způsobují řadu onemocnění, jako je klíšťová encefalitida, lymeská borrelióza, ehrlichióza, babezióza, tibola a další.
Čtěte dále
Novinka Nové fastGEN kity. Významný pokrok v personalizované medicíně.

Nové fastGEN kity. Významný pokrok v personalizované medicíně.

Personalizovaná terapie může pro pacienty s nádorovým onemocněním znamenat velkou naději na prodloužení a zkvalitnění života.
Čtěte dále
Událost Mezinárodní den imunologie

Mezinárodní den imunologie

29. 4. 2023
Již osmnáctým rokem je 29. duben vyhlášen mezinárodním dnem imunologie.
Čtěte dále
Událost Odborné semináře Koagulace a hematologie

Odborné semináře Koagulace a hematologie

Duben 2023
V minulých dnech se uskutečnily v Brně a Praze odborné semináře na téma koagulace a hematologie s představením nových analyzátorů společnosti Diagon zastupované v ČR a SR  BioVendorem LM.
Čtěte dále
Událost ECCMID 2023

ECCMID 2023

15.-18.4.2023
33. Evropský kongres klinické mikrobiologie a infekčních nemocí se opět uskuteční v hybridní podobě online i osobně tentokrát v Kodani. Město se tak v průběhu čtyř dnů promění v jedinečné místo pro navázání nových kontaktů či výměnu znalostí z oboru a přivítá nejméně 14000 odborníků z celého světa.
Čtěte dále
Novinka Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

QualityXplorer je pozitivní kontrola, určena pro ověření funkčnosti systému pro testování specifických IgE pomocí testovacích kazetek Alex. Obsah jednoho balení je dostačující pro osm stanovení (8 zkumavek po 200 ul). V současné době je tato kontrola dodávána s exspirací 12 měsíců.
Čtěte dále
Událost Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Těmito slovy zhodnotil účast firem skupiny BioVendor Group Michal Šteffl, Head of International Sales ve společnosti TestLine.
Čtěte dále
Novinka All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

Cystická fibróza je dědičné onemocnění postihující plíce, trávicí systém a další orgány v těle způsobené mutacemi v genu CFTR. Náš uživatelsky přívětivý fastGEN CFTR kit nabízí jednoduchou a rychlou analýzu genu CFTR pro včasné rozpoznání cystické fibrózy.
Čtěte dále