Novinka

Nová souprava sdLDL v nabídce

Souprava sdLDL-C společnosti Randox je jediná přímá metoda pro kvantitativní stanovení sdLDL-C pomocí automatizovaných biochemických analyzátorů, které jsou schopny provádět měření s dvoučinidlovými reagenciemi. Metoda je dvoukroková a je založena na použití povrchově aktivních látek a enzymů, které selektivně reagují s určitými skupinami lipoproteinů.

Kardiovaskulární onemocnění (CVD) jsou považována za hlavní příčinu úmrtí, na něž ročně zemře přibližně 17,7 milionu lidí, což představuje přibližně 31 % všech úmrtí na světě. Navíc 80 % všech úmrtí na CVD je způsobeno srdečními infarkty a mozkovými příhodami. Existuje celosvětový závazek snížit do roku 2025 pravděpodobnost předčasných úmrtí na kardiovaskulární onemocnění o 25 %; tento cíl si stanovily členské státy OSN. Celosvětově se úmrtnost na CVD v posledních 20 letech dramaticky snížila, avšak v zemích s nízkými a středními příjmy, počet životů ztracených v důsledku CVD stále roste. Celosvětové rozložení CVD je složité a je určeno jak národními a regionálními charakteristikami, tak celosvětovými trendy onemocnění. I přes rozdíly mezi jednotlivými zeměmi zůstává CVD dominantní příčinou úmrtí, a to i u osob mladších 40 let. To naznačuje potřebu vynikajících markerů rizika CVD.

Klinický význam sdLDL-C

Při měření LDL cholesterolu (LDL-C) se měří hmotnost cholesterolu v LDL částicích. Populace LDL částic v LDL je heterogenní - to znamená, že velikost, hustota a složení jednotlivých částic se bude lišit. sdLDL-C je subfrakce lipoproteinu o nízké hustotě (LDL) s menší velikostí částic a vyšší hustotou než větší LDL. Všechny transportují triglyceridy a cholesterol do tkání, ale jejich aterogeneze se liší podle jejich velikosti. sdLDL-C snáze prostoupí vnitřní stěnou tepny. sdLDL-C je náchylnější k oxidaci a má nižší afinitu k jaternímu LDL receptoru, a proto cirkuluje v krvi déle.

Více informací naleznete v přiložené brožuře.

Další aktuality

Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

25. dubna 2024

Máte i vy zájem přivést tento workshop na svou univerzitu nebo vzdělávací instituci? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi přijedeme a představíme vám tyto pokročilé technologie přímo u Vás v laboratoři. 

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále