Událost

Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

23. května 2024

Podruhé jsme s nadšením přivítali partnery projektu ADDIT-CE* na workshopu zaměřeném na inovace v diagnostice a léčbě Alzheimerovy nemoci. Naštěstí nikdo z účastníků nezapomněl přijít, a tak se kinosál zaplnil šedesáti odborníky z akademického prostředí i zástupci biotechnologických firem.

Zahájení a program workshopu

Úvodní slovo tradičně pronesl Jozef Hritz z Masarykovy univerzity v Brně, který s humorem jemu vlastním představil klíčové členy Alzheimerova konsorcia. Program bohatý na obsah začal odbornou částí, kde se autoři přednášek podělili o nové výsledky z oblasti strukturální biologie, proteomiky a klinické praxe týkající se Alzheimerovy nemoci.

Po odborných přednáškách následovala projektová část určená pro partnery projektu ADDIT-CE, zatímco ostatní účastníci si mohli prohlédnout laboratoře BioVendor R&D. Hosté byli seznámeni s hlavními projekty a metodami používanými v odděleních CriCo, MolDx a CLIA.

"V letošním ročníku AD workshopu se opět podařilo sestavit výjimečný program, který zahrnoval přednášky od základního výzkumu AD až po výsledky klinické fáze testování nového terapeutika," uvedla Martina Hložánková, ředitelka BioVendor R&D.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli uspořádat tento workshop a že jsme součástí tak významného projektu, jakým je ADDIT-CE. Věříme, že dosavadní výsledky a společné úsilí všech partnerů projektu nás opět posunuly v lepším porozumění a možnostech léčby a diagnostiky Alzheimerovy nemoci.

Velké díky patří Jozefu Hritzovi a projektovým manažerkám – Ivaně Kozákové a Pavle Hlaváčkové z CEITEC-MU za spolupráci při organizaci tohoto workshopu. 

Více o projektu najdete na webových stránkách www.addit-ce.ceitec.cz.

*ADDIT-CE: Alzheimer's Disease Diagnostics Innovation and Translation to Clinical Practice in Central Europe, 101087124

 

 

 

 

Další aktuality

Událost CLIA workshop ve slovenském duchu

CLIA workshop ve slovenském duchu

20. června 2024

Ke konci června jsme na Karásku uspořádali workshop zaměřený na řešení CLIA. Zúčastnilo se ho 6 klientů z různých koutů Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov. 

Čtěte dále
Událost Workshop Aesku na Karásku

Workshop Aesku na Karásku

11. - 12. černa 2024

Stejně jako minulý rok, jsme i letos přivítali na Karásku laboratorní pracovníky, kteří se specializují na přípravu a vyhodnocení metody nepřímé imunofluorescence. 

Čtěte dále
Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

6. června 2024

Krásné datum 6.6. propojilo kolegy z českých a slovenských divizí naší firmy, aby se již po čtvrté setkali na půdě areálu Šneksport. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost  Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

1. - 2. června 2024

V Berlíně se uskutečnil 57. ročník ESHG, kde byly prezentovány nejnovější výzkumy genomu, technologické inovace a diskutovány etické otázky. Hlavními řečníky byli Svante Pääbo a další nositelé Nobelovy ceny.

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále