Zahájení a program workshopu
Úvodní slovo tradičně pronesl Jozef Hritz z Masarykovy univerzity v Brně, který s humorem jemu vlastním představil klíčové členy Alzheimerova konsorcia. Program bohatý na obsah začal odbornou částí, kde se autoři přednášek podělili o nové výsledky z oblasti strukturální biologie, proteomiky a klinické praxe týkající se Alzheimerovy nemoci.
Po odborných přednáškách následovala projektová část určená pro partnery projektu ADDIT-CE, zatímco ostatní účastníci si mohli prohlédnout laboratoře BioVendor R&D. Hosté byli seznámeni s hlavními projekty a metodami používanými v odděleních CriCo, MolDx a CLIA.
"V letošním ročníku AD workshopu se opět podařilo sestavit výjimečný program, který zahrnoval přednášky od základního výzkumu AD až po výsledky klinické fáze testování nového terapeutika," uvedla Martina Hložánková, ředitelka BioVendor R&D.
Jsme velmi rádi, že jsme mohli uspořádat tento workshop a že jsme součástí tak významného projektu, jakým je ADDIT-CE. Věříme, že dosavadní výsledky a společné úsilí všech partnerů projektu nás opět posunuly v lepším porozumění a možnostech léčby a diagnostiky Alzheimerovy nemoci.
Velké díky patří Jozefu Hritzovi a projektovým manažerkám – Ivaně Kozákové a Pavle Hlaváčkové z CEITEC-MU za spolupráci při organizaci tohoto workshopu.
Více o projektu najdete na webových stránkách www.addit-ce.ceitec.cz.
*ADDIT-CE: Alzheimer's Disease Diagnostics Innovation and Translation to Clinical Practice in Central Europe, 101087124