Událost

CLIA workshop ve slovenském duchu

20. června 2024

Ke konci června jsme na Karásku uspořádali workshop zaměřený na řešení CLIA. Zúčastnilo se ho 6 klientů z různých koutů Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov. Program workshopu byl rozdělen do dvou hlavních částí - teoretické přednášky v kinosále a praktické ukázky v showroomu.

Úvodní prezentace a praktická část

Přednášková část byla zaměřená na prezentaci řešení CLIA. Představili jsme produktové portfolio a jeho hlavní výhody. V druhé části naše aplikační specialistka Jitka Kalhotková předvedla zákazníkům stroj a jeho technické parametry a analyzovala připravené vzorky. Zbytek praktické části workshopu byl věnován konkrétním otázkám o fungování stroje v praxi.

Prohlídka výzkumných a výrobních laboratoří

Na závěr dne Martina Hložánková, ředitelka divize výzkumu a vývoje, provedla zákazníky po prostorách společnosti a výzkumných a výrobních laboratořích CLIA.

Zájem o další instalace

Klientům se naše řešení CLIA líbilo a doufáme, že výsledkem návštěvy budou další instalace. Klienti projevili zájem o automatizaci a specifické testy, které plánujeme mít na platformě KleeYa®. Dr. Darina Kozáková z NÚRCH Piešťany (Národní ústav revmatických chorob) by ráda analyzovala na platformě KleeYa® parametry beta-2 glykoprotein a kardiolipin, které jsou v současnosti ve vývoji a měly by být dostupné na platformě KleeYa® v roce 2025.

Společně krok za krokem

Chtěli bych poděkovat celému týmu BVLM SK za velmi aktivní prezentaci řešení CLIA na Slovensku a u slovenských klientů. Rozšíření řešení CLIA na Slovensko je naším společným cílem a může významně přispět k dynamickému růstu projektu. První instalace KleeYa® se již uskutečnila v květnu 2024 v Lučenci a naši slovenští kolegové vyvíjejí úsilí o získání dalších instalací.

Pro více informací o CLIA řešení se obraťte na:

Nekorancová Zuzana
Nekorancová Zuzana
Product Manager
CLIA

Další aktuality

Událost Workshop Aesku na Karásku

Workshop Aesku na Karásku

11. - 12. černa 2024

Stejně jako minulý rok, jsme i letos přivítali na Karásku laboratorní pracovníky, kteří se specializují na přípravu a vyhodnocení metody nepřímé imunofluorescence. 

Čtěte dále
Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

6. června 2024

Krásné datum 6.6. propojilo kolegy z českých a slovenských divizí naší firmy, aby se již po čtvrté setkali na půdě areálu Šneksport. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost  Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

1. - 2. června 2024

V Berlíně se uskutečnil 57. ročník ESHG, kde byly prezentovány nejnovější výzkumy genomu, technologické inovace a diskutovány etické otázky. Hlavními řečníky byli Svante Pääbo a další nositelé Nobelovy ceny.

Čtěte dále
Událost Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

23. května 2024

Podruhé jsme s nadšením přivítali partnery projektu ADDIT-CE* na workshopu zaměřeném na inovace v diagnostice a léčbě Alzheimerovy nemoci.

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále