Událost

Přes 400 schůzek během 4 dnů. Na Medice to opět žilo!

14. - 17. 11. 2022
V půli listopadu se tradičně konal největší zdravotnický veletrh Medica v Düsseldorfu. Jeho branami prošlo letos více než 81 tisíc návštěvníků a my jsme jim předvedli to nejlepší z naší nabídky imunologické a molekulární diagnostiky.

Düsseldorf – město veletrhů

Düsseldorf je významným obchodním a finančním centrem a současně i hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Každý rok právě sem pospíchají milióny návštěvníků, kteří se na zdejším výstavišti nechtějí nechat ujít řadu mezinárodních i regionálních veletrhů. Fanoušci lodí a vodních sportů míří na Boot Messe, zcela jiní návštěvníci zase směřují na populární veletrh Kirmes, lákající pestrou nabídkou atrakcí, stánků a kolotočů. Naše pozornost však jde pochopitelně jiným směrem. V polovině listopadu se zde pravidelně koná zdravotnický veletrh Medica, na němž se setkávají tisíce vystavujících firem s návštěvníky z řad odborné veřejnosti.

 

Největší zdravotnická akce

Letošního ročníku veletrhu Medica se zúčastnilo více než 5000 firem ze 70 zemí, aby zde v průběhu čtyř dnů představili nejrůznější inovace pro moderní ambulantní a klinickou péči. Z celkového počtu 81 tisíc návštěvníků veletrhu jich 75 procent přicestovalo ze zahraničí. Kromě blízkých evropských zemí zde byly zastoupeny i vzdálenější destinace jako je Jižní Korea, USA, Indie nebo severoafrické země.

 

Přes čtyři sta schůzek a jednání

Pro BioVendor Group je Medica každoroční příležitostí setkat se se stávajícími obchodními partnery i dodavateli, navázat nové kontakty a vůbec předvést odborné veřejnosti to nejlepší z produktového portfolia imunologické a molekulární diagnostiky. Navíc jsme se letos chtěli pochlubit i třicetiletým výročím založení společnosti BioVendor a v narozeninovém duchu vytvořit pro hosty příjemnou oázu uprostřed veletržního mumraje. Bílo-žlutá výstavní expozice v hale číslo tři podle reakcí kolemjdoucích snad splnila původní záměr a přilákala v průběhu veletržních dnů velké množství návštěvníků. Jen v rámci naší výstavní plochy se uskutečnilo téměř 300 jednání, dalších 130 schůzek pak zástupci BioVendoru absolvovali mimo stánek.

 

Představení toho nejlepšího z „dílny BG“

Obchodní týmy z jednotlivých společností skupiny BioVendor Group prezentovaly návštěvníkům klíčové projekty, kterým byla věnována podstatná část výstavní expozice. V čele stánku umístěný analyzátor sloužil k praktické ukázce plně automatizovaného řešení CLIA včetně seznámení se s rozrůstajícím portfoliem parametrů. V další sekci byla zájemcům představena nová generace unikátního imunoblotového testu Microblot Array pro efektivní multiplexovou diagnostiku. Protilehlá strana výstavní plochy byla určena pro molekulární diagnostiku, zástupci společností BioVendor MDx a ViennaLab zde informovali jak o NGS technologii fastGEN, tak o řešení pro microRNA.

 

A jak to viděli naši účastníci?

„Letošní Medica byla z pohledu návštěvnosti mírně nižší než v době před covidem,“ hodnotí akci Eva Bače, vedoucí vývoje CLIA BioVendor R&D. „Nicméně vzhledem k produktivnosti dohodnutých setkání

a nových kontaktů byla pro RnD divizi, zejména vývoj jako takový a vývoj CLIA velmi přínosná. Zjistili jsme novinky u dobře zavedených dodavatelů raw materiálů i nových producentů zejména v oblasti protilátek včetně rekombinantních protilátek, proteinů nebo také magnetických částic. Z pohledu metod zde bylo méně poskytovatelů ELISA produktů, posílily však chemiluminiscenční produkty a výrobci kontrolních materiálů i poskytovatelé biologických materiálů. Poslední dva až tři roky zde byly hodně nabízeny různé laterální flow testy, v letošním roce se však dostávaly do větší převahy menší POC analyzátory určené pro různé analyty. Oblast molekulární diagnostiky byla taktéž posílena výrazněji, než tomu bylo v uplynulých letech,“ doplňuje.

 

Její slova potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor LM: „Co se týče vystavovatelů, po čtyřech letech, kdy jsem na Medice nebyla, jsem byla překvapená ze záplavy malých POCT přístrojů jak na bázi imunochromatografie, tak i malé PCR, LAMP technologie, které samozřejmě primárně nabízí diagnostiku COVID 19, avšak ne jedinou. Sama jsem velmi zvědavá, jak se změní skladba vystavovatelů na veletrhu Medlab v Dubaji, spoustu velkých jmen na Medice tradičně chybělo, což ale dalo možnost vyniknout menším a někdy zajímavějším technologiím.“

 

Trochu jiný pohled nám přibližuje Jitka Novotná, produktová a vědecká manažerka NGS z BioVendor MDx: „Jednoznačně silnější ročník než loni. Sledovali jsme velký zájem o naše fastGEN kity a technologii NGS všeobecně.“ Podobně to vidí i Anna Malolepszy, produktový specialista NGS z ViennaLab: “Letošní Medica pro nás byla úžasnou možností setkat se osobně s našimi partnery. Zaznamenali jsme velký zájem o naše produkty, zejména NGS portfolio, což jasně ukazuje směr, kterým se molekulární biologie ubírá. Proběhla zde spousta zajímavých schůzek a setkání a my tak získali cennou zpětnou vazbu, což je vše, co si člověk může od takové akce přát. Zkrátka: intenzivní čtyři dny ve skvělé atmosféře.“

 

Její závěrečná věta přesně zachycuje i názory ostatních účastníků. Díky nim se nám letošní ročník veletrhu zapsal nesmazatelně do paměti. Děkujeme!

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále