Událost

Přes 400 schůzek během 4 dnů. Na Medice to opět žilo!

14. - 17. 11. 2022
V půli listopadu se tradičně konal největší zdravotnický veletrh Medica v Düsseldorfu. Jeho branami prošlo letos více než 81 tisíc návštěvníků a my jsme jim předvedli to nejlepší z naší nabídky imunologické a molekulární diagnostiky.

Düsseldorf – město veletrhů

Düsseldorf je významným obchodním a finančním centrem a současně i hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Každý rok právě sem pospíchají milióny návštěvníků, kteří se na zdejším výstavišti nechtějí nechat ujít řadu mezinárodních i regionálních veletrhů. Fanoušci lodí a vodních sportů míří na Boot Messe, zcela jiní návštěvníci zase směřují na populární veletrh Kirmes, lákající pestrou nabídkou atrakcí, stánků a kolotočů. Naše pozornost však jde pochopitelně jiným směrem. V polovině listopadu se zde pravidelně koná zdravotnický veletrh Medica, na němž se setkávají tisíce vystavujících firem s návštěvníky z řad odborné veřejnosti.

 

Největší zdravotnická akce

Letošního ročníku veletrhu Medica se zúčastnilo více než 5000 firem ze 70 zemí, aby zde v průběhu čtyř dnů představili nejrůznější inovace pro moderní ambulantní a klinickou péči. Z celkového počtu 81 tisíc návštěvníků veletrhu jich 75 procent přicestovalo ze zahraničí. Kromě blízkých evropských zemí zde byly zastoupeny i vzdálenější destinace jako je Jižní Korea, USA, Indie nebo severoafrické země.

 

Přes čtyři sta schůzek a jednání

Pro BioVendor Group je Medica každoroční příležitostí setkat se se stávajícími obchodními partnery i dodavateli, navázat nové kontakty a vůbec předvést odborné veřejnosti to nejlepší z produktového portfolia imunologické a molekulární diagnostiky. Navíc jsme se letos chtěli pochlubit i třicetiletým výročím založení společnosti BioVendor a v narozeninovém duchu vytvořit pro hosty příjemnou oázu uprostřed veletržního mumraje. Bílo-žlutá výstavní expozice v hale číslo tři podle reakcí kolemjdoucích snad splnila původní záměr a přilákala v průběhu veletržních dnů velké množství návštěvníků. Jen v rámci naší výstavní plochy se uskutečnilo téměř 300 jednání, dalších 130 schůzek pak zástupci BioVendoru absolvovali mimo stánek.

 

Představení toho nejlepšího z „dílny BG“

Obchodní týmy z jednotlivých společností skupiny BioVendor Group prezentovaly návštěvníkům klíčové projekty, kterým byla věnována podstatná část výstavní expozice. V čele stánku umístěný analyzátor sloužil k praktické ukázce plně automatizovaného řešení CLIA včetně seznámení se s rozrůstajícím portfoliem parametrů. V další sekci byla zájemcům představena nová generace unikátního imunoblotového testu Microblot Array pro efektivní multiplexovou diagnostiku. Protilehlá strana výstavní plochy byla určena pro molekulární diagnostiku, zástupci společností BioVendor MDx a ViennaLab zde informovali jak o NGS technologii fastGEN, tak o řešení pro microRNA.

 

A jak to viděli naši účastníci?

„Letošní Medica byla z pohledu návštěvnosti mírně nižší než v době před covidem,“ hodnotí akci Eva Bače, vedoucí vývoje CLIA BioVendor R&D. „Nicméně vzhledem k produktivnosti dohodnutých setkání

a nových kontaktů byla pro RnD divizi, zejména vývoj jako takový a vývoj CLIA velmi přínosná. Zjistili jsme novinky u dobře zavedených dodavatelů raw materiálů i nových producentů zejména v oblasti protilátek včetně rekombinantních protilátek, proteinů nebo také magnetických částic. Z pohledu metod zde bylo méně poskytovatelů ELISA produktů, posílily však chemiluminiscenční produkty a výrobci kontrolních materiálů i poskytovatelé biologických materiálů. Poslední dva až tři roky zde byly hodně nabízeny různé laterální flow testy, v letošním roce se však dostávaly do větší převahy menší POC analyzátory určené pro různé analyty. Oblast molekulární diagnostiky byla taktéž posílena výrazněji, než tomu bylo v uplynulých letech,“ doplňuje.

 

Její slova potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor LM: „Co se týče vystavovatelů, po čtyřech letech, kdy jsem na Medice nebyla, jsem byla překvapená ze záplavy malých POCT přístrojů jak na bázi imunochromatografie, tak i malé PCR, LAMP technologie, které samozřejmě primárně nabízí diagnostiku COVID 19, avšak ne jedinou. Sama jsem velmi zvědavá, jak se změní skladba vystavovatelů na veletrhu Medlab v Dubaji, spoustu velkých jmen na Medice tradičně chybělo, což ale dalo možnost vyniknout menším a někdy zajímavějším technologiím.“

 

Trochu jiný pohled nám přibližuje Jitka Novotná, produktová a vědecká manažerka NGS z BioVendor MDx: „Jednoznačně silnější ročník než loni. Sledovali jsme velký zájem o naše fastGEN kity a technologii NGS všeobecně.“ Podobně to vidí i Anna Malolepszy, produktový specialista NGS z ViennaLab: “Letošní Medica pro nás byla úžasnou možností setkat se osobně s našimi partnery. Zaznamenali jsme velký zájem o naše produkty, zejména NGS portfolio, což jasně ukazuje směr, kterým se molekulární biologie ubírá. Proběhla zde spousta zajímavých schůzek a setkání a my tak získali cennou zpětnou vazbu, což je vše, co si člověk může od takové akce přát. Zkrátka: intenzivní čtyři dny ve skvělé atmosféře.“

 

Její závěrečná věta přesně zachycuje i názory ostatních účastníků. Díky nim se nám letošní ročník veletrhu zapsal nesmazatelně do paměti. Děkujeme!

Další aktuality

Novinka Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Simultánní test pro chřipku a covid nyní provedete snadno i mimo laboratoř.
Čtěte dále
Událost Medlab Middle East 2023

Medlab Middle East 2023

6.- 9.2. 2023
Navštivte nás na Medlabu 2023, stánek Z5.D30!
Čtěte dále
Novinka  GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Společně s Českou společností AIDS pomoc, z.s. dlouhodobě testujeme nejen v rámci Světového dne AIDS. Díky prvotřídnímu analyzátoru GeneXpert pomáháme tisícům nakažených pacientů se včasnou léčbou.
Čtěte dále
Novinka RIQAS od RANDOXU

RIQAS od RANDOXU

Nové externí kontroly s obrovskou srovnávací databází.
Čtěte dále
Novinka Nový člen portfolia molekulární diagnostiky - fastGEN POLE Cancer kit

Nový člen portfolia molekulární diagnostiky - fastGEN POLE Cancer kit

Na Mendelově konferenci v Brně jsme představili nový účinný nástroj pro diagnostiku nádorů endometria.
Čtěte dále
Novinka Randox - světová jednička v oboru in-vitro diagnostiky

Randox - světová jednička v oboru in-vitro diagnostiky

Navázali jsme spolupráci se společností Randox. Nyní jsme oficiálním distributorem pro kontroly a reagencie vč. software řešení RIQAS.
Čtěte dále
Událost Veletrh Medlab zahájil oslavy 30. narozenin BG

Veletrh Medlab zahájil oslavy 30. narozenin BG

6.-9. února 2022
Opět na společné ploše pod jednotnou značkou skupiny BioVendor Group, tentokrát však v Dubaji.
Čtěte dále
Novinka BioVendor Group oslaví své 30. výročí uvedením významných novinek

BioVendor Group oslaví své 30. výročí uvedením významných novinek

Od rodinné firmy k nadnárodní diagnostické skupině. BioVendor Group slaví 30 let své existence.
Čtěte dále