Událost

Přes 400 schůzek během 4 dnů. Na Medice to opět žilo!

14. - 17. 11. 2022
V půli listopadu se tradičně konal největší zdravotnický veletrh Medica v Düsseldorfu. Jeho branami prošlo letos více než 81 tisíc návštěvníků a my jsme jim předvedli to nejlepší z naší nabídky imunologické a molekulární diagnostiky.

Düsseldorf – město veletrhů

Düsseldorf je významným obchodním a finančním centrem a současně i hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Každý rok právě sem pospíchají milióny návštěvníků, kteří se na zdejším výstavišti nechtějí nechat ujít řadu mezinárodních i regionálních veletrhů. Fanoušci lodí a vodních sportů míří na Boot Messe, zcela jiní návštěvníci zase směřují na populární veletrh Kirmes, lákající pestrou nabídkou atrakcí, stánků a kolotočů. Naše pozornost však jde pochopitelně jiným směrem. V polovině listopadu se zde pravidelně koná zdravotnický veletrh Medica, na němž se setkávají tisíce vystavujících firem s návštěvníky z řad odborné veřejnosti.

 

Největší zdravotnická akce

Letošního ročníku veletrhu Medica se zúčastnilo více než 5000 firem ze 70 zemí, aby zde v průběhu čtyř dnů představili nejrůznější inovace pro moderní ambulantní a klinickou péči. Z celkového počtu 81 tisíc návštěvníků veletrhu jich 75 procent přicestovalo ze zahraničí. Kromě blízkých evropských zemí zde byly zastoupeny i vzdálenější destinace jako je Jižní Korea, USA, Indie nebo severoafrické země.

 

Přes čtyři sta schůzek a jednání

Pro BioVendor Group je Medica každoroční příležitostí setkat se se stávajícími obchodními partnery i dodavateli, navázat nové kontakty a vůbec předvést odborné veřejnosti to nejlepší z produktového portfolia imunologické a molekulární diagnostiky. Navíc jsme se letos chtěli pochlubit i třicetiletým výročím založení společnosti BioVendor a v narozeninovém duchu vytvořit pro hosty příjemnou oázu uprostřed veletržního mumraje. Bílo-žlutá výstavní expozice v hale číslo tři podle reakcí kolemjdoucích snad splnila původní záměr a přilákala v průběhu veletržních dnů velké množství návštěvníků. Jen v rámci naší výstavní plochy se uskutečnilo téměř 300 jednání, dalších 130 schůzek pak zástupci BioVendoru absolvovali mimo stánek.

 

Představení toho nejlepšího z „dílny BG“

Obchodní týmy z jednotlivých společností skupiny BioVendor Group prezentovaly návštěvníkům klíčové projekty, kterým byla věnována podstatná část výstavní expozice. V čele stánku umístěný analyzátor sloužil k praktické ukázce plně automatizovaného řešení CLIA včetně seznámení se s rozrůstajícím portfoliem parametrů. V další sekci byla zájemcům představena nová generace unikátního imunoblotového testu Microblot Array pro efektivní multiplexovou diagnostiku. Protilehlá strana výstavní plochy byla určena pro molekulární diagnostiku, zástupci společností BioVendor MDx a ViennaLab zde informovali jak o NGS technologii fastGEN, tak o řešení pro microRNA.

 

A jak to viděli naši účastníci?

„Letošní Medica byla z pohledu návštěvnosti mírně nižší než v době před covidem,“ hodnotí akci Eva Bače, vedoucí vývoje CLIA BioVendor R&D. „Nicméně vzhledem k produktivnosti dohodnutých setkání

a nových kontaktů byla pro RnD divizi, zejména vývoj jako takový a vývoj CLIA velmi přínosná. Zjistili jsme novinky u dobře zavedených dodavatelů raw materiálů i nových producentů zejména v oblasti protilátek včetně rekombinantních protilátek, proteinů nebo také magnetických částic. Z pohledu metod zde bylo méně poskytovatelů ELISA produktů, posílily však chemiluminiscenční produkty a výrobci kontrolních materiálů i poskytovatelé biologických materiálů. Poslední dva až tři roky zde byly hodně nabízeny různé laterální flow testy, v letošním roce se však dostávaly do větší převahy menší POC analyzátory určené pro různé analyty. Oblast molekulární diagnostiky byla taktéž posílena výrazněji, než tomu bylo v uplynulých letech,“ doplňuje.

 

Její slova potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor LM: „Co se týče vystavovatelů, po čtyřech letech, kdy jsem na Medice nebyla, jsem byla překvapená ze záplavy malých POCT přístrojů jak na bázi imunochromatografie, tak i malé PCR, LAMP technologie, které samozřejmě primárně nabízí diagnostiku COVID 19, avšak ne jedinou. Sama jsem velmi zvědavá, jak se změní skladba vystavovatelů na veletrhu Medlab v Dubaji, spoustu velkých jmen na Medice tradičně chybělo, což ale dalo možnost vyniknout menším a někdy zajímavějším technologiím.“

 

Trochu jiný pohled nám přibližuje Jitka Novotná, produktová a vědecká manažerka NGS z BioVendor MDx: „Jednoznačně silnější ročník než loni. Sledovali jsme velký zájem o naše fastGEN kity a technologii NGS všeobecně.“ Podobně to vidí i Anna Malolepszy, produktový specialista NGS z ViennaLab: “Letošní Medica pro nás byla úžasnou možností setkat se osobně s našimi partnery. Zaznamenali jsme velký zájem o naše produkty, zejména NGS portfolio, což jasně ukazuje směr, kterým se molekulární biologie ubírá. Proběhla zde spousta zajímavých schůzek a setkání a my tak získali cennou zpětnou vazbu, což je vše, co si člověk může od takové akce přát. Zkrátka: intenzivní čtyři dny ve skvělé atmosféře.“

 

Její závěrečná věta přesně zachycuje i názory ostatních účastníků. Díky nim se nám letošní ročník veletrhu zapsal nesmazatelně do paměti. Děkujeme!

Další aktuality

Novinka BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále
Novinka Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Psychoaktivní látka, která je svými účinky srovnatelná s opiáty, je v poslední době jednou z nejčastěji jmenovaných. Hlavní problém spočívá mimo jiné v tom, že není na našem trhu nijak regulovaná a lze se k ní velmi snadno dostat.
Čtěte dále
Novinka Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Jedna z nejdůležitějších akcí představující nejnovější technologie a inovace v laboratorní diagnostice se koná jednou za dva roky pod záštitou Evropské federace klinické chemie a laboratorní medicíny.
Čtěte dále
Novinka MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

Unikátní online vzdělávací program MADx Academy právě teď otevírá své brány a vy můžete být u toho! Projekt je určený především pro lékaře, kteří chtějí realizovat vyváženou...
Čtěte dále
Novinka Světový den alergií

Světový den alergií

Alergie pro nás nejsou žádnou novinkou a v rámci diagnostiky víme, kam v našem širokém portfóliu sáhnout.
Čtěte dále