Novinka

Nový člen portfolia molekulární diagnostiky - fastGEN POLE Cancer kit

Na Mendelově konferenci v Brně jsme představili nový účinný nástroj pro diagnostiku nádorů endometria.

V červenci se na počest dvoustého výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela konala v Brně mezinárodní genetická konference, na níž se sjeli vědci z celého světa. U toho jsme nemohli chybět!

fastGEN je jednoduchá, ultracitlivá, specifická a účinná technologie, sloužící k přípravě vzorku na vyšetření mutačního statusu klinicky relevantního onkomarkeru pomocí sekvenování nové generace (Next generation sequencing – zkráceně NGS).

Pár odborných termínů, za nimiž se však skrývá velká naděje pro mnohé pacienty se závažnými onkologickými onemocněními. Právě stanovení správné léčby a posouzení prognózy onemocnění může znamenat významné prodloužení a zkvalitnění života. Ideální léčbu tak lze plně přizpůsobit každému pacientovi na základě molekulární charakteristiky jeho nádorového onemocnění a genové výbavy.

Nováček mezi našimi fastGENy

Stávající sortiment souprav pro vyšetření onkomarkerů u nádorů tlustého střeva, plic a mozku jsme nyní nově rozšířili o soupravu fastGEN POLE Cancer, která je určena k diagnostice rakoviny endometria. Právě tento typ karcinomu je šestým nejčastěji se vyskytujícím nádorem u žen a jen v roce 2020 bylo celosvětově zaznamenáno více než 417 000 nových případů.

Genetická konference na počest Mendela

Příležitostí podělit se o tuto novinku s odbornou veřejností byla mezinárodní genetická konference, která se konala v druhé půlce července v Brně na počest dvoustého výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Měli jsme tak možnost představit největším vědeckým kapacitám v oboru naše portfolio molekulární diagnostiky. Odborný poster pod názvem Deep Amplicon Sequencing of DNA Polymerase Epsilon for Effective Endometrial Tumor Diagnostics Using fastGEN Technology osobně prezentoval jeho autor Ing. Rastislav Slavkovský, Ph.D., který společně se svým týmem stojí za touto technologií.

„Som rád, že sa nám podarilo vyvinúť nového člena rodiny fastGEN, ktorý iste prispeje k efektívnej diagnostike nádorov endometria  a k efektívnejšiemu využitiu kapacity osobných sekvenátorov Illumina v laboratóriách. Tieto nové kity sú prakticky okamžite použiteľné pre centrá, ktoré už kity fastGEN využívajú a nevyžadujú nové preškolenie dlhšie ako niekoľko minút,” vysvětluje.

Organizátoři připravili nabitý program

Společenská část programu třídenní konference Mendel Genetics Conference se odehrávala v historických prostorách Augustiniánského opatství na Mendlově náměstí, kde opat Mendel žil a pracoval. Prostory hotelu Passage pak hostily odborné přednášky zabývající se klíčovými otázkami biologie, vzniku a evoluce života, genetikou rostlin i živočichů, lékařskou genetikou či uplatněním nových genomických technologií. Celý program konference navazoval na Mendelovy poznatky a objevy a byl slavnostním poděkováním za dílo a odkaz tohoto myslitele, který je v současnosti přirovnáván k velikánům jako byli Darwin, Koperník nebo Einstein.

Nechyběli ani nositelé Nobelovy ceny

Vysokou úroveň odborného programu dokládá i účast tří nositelů Nobelovy ceny. Thomas R. Cech z University v Coloradu byl oceněn za nalezení katalytické aktivity RNA, Sir Paul Nurse z Rockefellerovy univerzity v New Yorku identifikoval gen hrající klíčovou úlohu v regulaci buněčného cyklu u člověka a nobelistka Ada E. Yonath z Weizmann z Institue of Science v Izraeli objasnila strukturu a funkci ribozomu. Jejich přednášky tak byly pro všechny účastníky silným zážitkem.

 

Další aktuality

Novinka Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

QualityXplorer je pozitivní kontrola, určena pro ověření funkčnosti systému pro testování specifických IgE pomocí testovacích kazetek Alex. Obsah jednoho balení je dostačující pro osm stanovení (8 zkumavek po 200 ul). V současné době je tato kontrola dodávána s exspirací 12 měsíců.
Čtěte dále
Událost Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Těmito slovy zhodnotil účast firem skupiny BioVendor Group Michal Šteffl, Head of International Sales ve společnosti TestLine.
Čtěte dále
Novinka All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

Cystická fibróza je dědičné onemocnění postihující plíce, trávicí systém a další orgány v těle způsobené mutacemi v genu CFTR. Náš uživatelsky přívětivý fastGEN CFTR kit nabízí jednoduchou a rychlou analýzu genu CFTR pro včasné rozpoznání cystické fibrózy.
Čtěte dále
Novinka ampliCube diferenciace Ureaplasmat

ampliCube diferenciace Ureaplasmat

Řada RT-PCR kitů ampliCube rozšířila nabídku o rozlišení Ureaplasma urealyticum a Ureaplasma parvum.
Čtěte dále
Novinka Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Simultánní test pro chřipku a covid nyní provedete snadno i mimo laboratoř.
Čtěte dále
Událost Medlab Middle East 2023

Medlab Middle East 2023

6.- 9.2. 2023
Navštivte nás na Medlabu 2023, stánek Z5.D30!
Čtěte dále
Událost Přes 400 schůzek během 4 dnů.  Na Medice to opět žilo!

Přes 400 schůzek během 4 dnů. Na Medice to opět žilo!

14. - 17. 11. 2022
Každoroční příležitost setkat se s našimi stávajícími obchodními partnery i dodavateli a navázat nové kontakty.
Čtěte dále
Novinka  GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Společně s Českou společností AIDS pomoc, z.s. dlouhodobě testujeme nejen v rámci Světového dne AIDS. Díky prvotřídnímu analyzátoru GeneXpert pomáháme tisícům nakažených pacientů se včasnou léčbou.
Čtěte dále