Událost

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

26. celostátní konference DNA diagnostiky

Mezi hlavní témata konference patřila prenatální a preimplantační diagnostika, diagnostika dědičných syndromů a nádorových onemocnění a využití exomových a celogenomových dat. Odbornými garanty konference byli Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, CEITEC MU a Fakultní nemocnice Brno ve spolupráci se Společností lékařské genetiky a genomiky ČLS JEP.

Přednáška GENOVESA: Magnet pro účastníky konference

Náš stánek se těšil velkému zájmu a bylo u nás příjemně živo. Účastníkům konference jsme představili náš klíčový projekt NGS a technologii fastGEN společně se softwarem GENOVESA. Přednáška o GENOVESA vedená kolegyní Kateřinou Bezděkovou přitáhla značnou pozornost a přednáškový sál při jejím vystoupení doslova praskal ve švech.

fastGEN házecí panák ovládl konferenci

Zlatým hřebem naší účasti na konferenci byla soutěž o hodnotné ceny. Soutěžící měli za úkol zacílit a trefit na našem házecím panákovi geny, na které cílí i naše současné fastGEN portfolio. Házecí panák se stal oblíbeným cílem a hvězdou celého dne! Hra byla napínavá a všichni zúčastnění se výborně bavili. Na závěr byli vylosováni výherci, který měli nejvíc zásahů! Všichni vítězové si odnesli hodnotné ceny, první místo bylo odměněno balíčkem pro analýzu střevního mikrobiomu od Genetify. Rádi bychom také poděkovali všem zúčastněným z naší firmy, kteří se o skvělou atmosféru a akci starali!

Těšíme se na DNA diagnostiku v příštím roce! 

Máte zájem o technologii fastGEN nebo software GENOVESA?

Tóthová Iveta
Tóthová Iveta
Product & Scientific Manager

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále