Událost

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí, které propojovaly témata z mnoha různých odvětví. Celá akce má velký mezinárodní dopad.

 

Proč organizátoři chtěli, abychom se připojili? 

Dlouhodobě spolupracujeme s neziskovými organizacemi v ČR a jsme jejich spolehlivými partnery. Díky systému GeneXpert (GeneXpert | BioVendor LM ) můžeme, při zachování vynikající kvality, přinést testování z laboratoře přímo k lidem. Vědí, že GeneXpert vydrží i náročné podmínky festivalu a zvládne v krátkém čase zpracovat velké množství vzorků získaných přímo na místě od účastníku festivalu. 

 

Čas na představení! 

Prague Pride 2023 - dva dny plné testování! Na festivalu byla k dispozici mobilní venerologická klinika a lékaři, kteří nám pomáhali s odběrem vzorků. Naší úlohou bylo provádět testy na HCV (žloutenka typu C) (Xpert HCV VIRAL LOAD | BioVendor LM), HIV (Xpert HIV VIRAL LOAD | BioVendor LM) a CT/NG (Chlamydia trachomatis + Neisseria gonorrhoeae.) (Xpert CT/NG | BioVendor LM). Byli jsme připraveni na všechno! Záda nám kryly tři přístroje - GX XVI (GeneXpert XVI - 8 Sites | BioVendor LM), GX IV (GeneXpert IV - 4 Sites | BioVendor LM) a GX II GeneXpert II - 2 Site | BioVendor LM) a velký nápor zájemců zvládly s přehledem. Přišlo se za námi ujistit téměř 900 lidí! A můžeme shrnout, že testování se rozhodně vyplatilo - zachytili jsme několik pozitivních vzorků, dokonce i na HIV. 

Zajímá Vás systém testování mimo laboratoř? Ozvěte se nám

Procházková Barbora
Procházková Barbora
Assistant
Molecular biology
Káš Robert
Káš Robert
Servisní technik

Další aktuality

Novinka BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Novinka Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Psychoaktivní látka, která je svými účinky srovnatelná s opiáty, je v poslední době jednou z nejčastěji jmenovaných. Hlavní problém spočívá mimo jiné v tom, že není na našem trhu nijak regulovaná a lze se k ní velmi snadno dostat.
Čtěte dále
Novinka Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Jedna z nejdůležitějších akcí představující nejnovější technologie a inovace v laboratorní diagnostice se koná jednou za dva roky pod záštitou Evropské federace klinické chemie a laboratorní medicíny.
Čtěte dále
Novinka MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

Unikátní online vzdělávací program MADx Academy právě teď otevírá své brány a vy můžete být u toho! Projekt je určený především pro lékaře, kteří chtějí realizovat vyváženou...
Čtěte dále
Novinka Světový den alergií

Světový den alergií

Alergie pro nás nejsou žádnou novinkou a v rámci diagnostiky víme, kam v našem širokém portfóliu sáhnout.
Čtěte dále
Událost Imunologický workshop na téma ANA vzory

Imunologický workshop na téma ANA vzory

Červen 2023
BioVendor a produktová skupina imunologie za podpory společnosti Aesku, přivítaly na dvoudenním odborném workshopu 32 laboratorních odborníků z různých koutů ČR a SR.
Čtěte dále