Událost

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí, které propojovaly témata z mnoha různých odvětví. Celá akce má velký mezinárodní dopad.

 

Proč organizátoři chtěli, abychom se připojili? 

Dlouhodobě spolupracujeme s neziskovými organizacemi v ČR a jsme jejich spolehlivými partnery. Díky systému GeneXpert (GeneXpert | BioVendor LM ) můžeme, při zachování vynikající kvality, přinést testování z laboratoře přímo k lidem. Vědí, že GeneXpert vydrží i náročné podmínky festivalu a zvládne v krátkém čase zpracovat velké množství vzorků získaných přímo na místě od účastníku festivalu. 

 

Čas na představení! 

Prague Pride 2023 - dva dny plné testování! Na festivalu byla k dispozici mobilní venerologická klinika a lékaři, kteří nám pomáhali s odběrem vzorků. Naší úlohou bylo provádět testy na HCV (žloutenka typu C) (Xpert HCV VIRAL LOAD | BioVendor LM), HIV (Xpert HIV VIRAL LOAD | BioVendor LM) a CT/NG (Chlamydia trachomatis + Neisseria gonorrhoeae.) (Xpert CT/NG | BioVendor LM). Byli jsme připraveni na všechno! Záda nám kryly tři přístroje - GX XVI (GeneXpert XVI - 8 Sites | BioVendor LM), GX IV (GeneXpert IV - 4 Sites | BioVendor LM) a GX II GeneXpert II - 2 Site | BioVendor LM) a velký nápor zájemců zvládly s přehledem. Přišlo se za námi ujistit téměř 900 lidí! A můžeme shrnout, že testování se rozhodně vyplatilo - zachytili jsme několik pozitivních vzorků, dokonce i na HIV. 

Zajímá Vás systém testování mimo laboratoř? Ozvěte se nám

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager
Procházková Barbora
Procházková Barbora
Assistant
Molecular biology
Káš Robert
Káš Robert
Servisní technik

Další aktuality

Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

25. dubna 2024

Máte i vy zájem přivést tento workshop na svou univerzitu nebo vzdělávací instituci? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi přijedeme a představíme vám tyto pokročilé technologie přímo u Vás v laboratoři. 

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále