Novinka

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit je prvním řešením NGS svého druhu určeným pro přesnou detekci fúzního genu BCR::ABL1. Díky revoluční technologii fastGEN včetně bioinformatického softwaru GENOVESA přinášíme nový způsob testování BCR::ABL1, klíčového pro volbu optimální léčby leukémie.

Fúzní gen BCR::ABL1 hraje významnou roli v patogenezi různých krevních rakovin, zejména chronické myeloidní leukémie (CML). Tento gen vzniká chromozomální translokací, která vede ke konstitutivní aktivaci tyrosinkinázové domény ABL1 a způsobuje nekontrolovatelnou buněčnou proliferaci. Testování fúzního genu BCR::ABL1 je zásadní pro volbu optimální léčby leukémie, protože pomáhá identifikovat pacienty, kteří mohou mít prospěch z cílených terapií například pomocí inhibitorů tyrozinkinázy (TKI). V současnosti je standardní metodou pro analýzu mutací tohoto genu Sangerovo sekvenování, které má však omezenou citlivost.

Next-Generation Sequencing (NGS) přináší mnoho výhod pro analýzu BCR::ABL1 díky své schopnosti komplexně detekovat, kvantifikovat a analyzovat genetické pozadí spojené s leukémií, včetně nízké hladiny transkriptů BCR::ABL1, mutací a dalších relevantních genetických změn. To umožňuje přesné sledování progresu onemocnění, odpověď na léčbu a identifikaci rezistentních mutací, což vede k účinnějším personalizovaným léčebným strategiím.  

Technologie fastGEN je založena na principu amplikonového sekvenování nové generace (NGS), které se vyznačuje rychlým a uživatelsky přívětivým pracovním postupem. Technologie byla navržena za účelem zjednodušení procesu a spolu s bioinformatickým softwarem GENOVESA nabízí komplexní NGS řešení.  

GENOVESA je špičkový vyhodnocovací a interpretační systém pro analýzu NGS dat, který nabízí intuitivní a uživatelsky přívětivé rozhraní. Tento cloudový software doplňuje technologii fastGEN a slouží pro analýzu dat NGS, bez ohledu na použitou sekvenační platformu. 

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit je další součástí naší „fastGEN puzzle“, která spolu s fastGEN TP53 Cancer kit a fastGEN Brain cancer kitem (geny IDH1 a IDH2) umožňuje komplexní screening a monitorování klíčových genů spojených s různými druhy leukémie.  

BioVendor MDx je nejmladší společností skupiny BioVendor Group, působí jako globální distributor vlastních inovativních produktů z laboratoří BioVendor Group a zároveň jako distributor vybraných produktů jiných společností v rámci České republiky, Slovenska a Maďarska. BioVendor MDx se zaměřením na inovace a kvalitu se může pochlubit dynamickým týmem, který se věnuje zlepšování molekulární diagnostiky na svém domácím i globálním trhu.   

 

Máte zájem o spolehlivou diagnostiku? Obraťte se na

Tóthová Iveta
Tóthová Iveta
Product & Scientific Manager

Další aktuality

Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále