Událost

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

V dnešní době, kdy krize na Ukrajině neustále trvá a tisíce lidí hledají útočiště v různých částech světa, se stává stále naléhavější otázkou, jak integrovat uprchlíky do nového prostředí, zejména pokud se jedná o osoby s komplikacemi týkajícími se závislostí. V tomto kontextu vznikla důležitá zpráva od Eurasian Harm Reduction Association (EHRA), která se zabývá bariérami, kterým čelí uprchlíci z Ukrajiny při hledání adiktologické pomoci a služeb duševního zdraví. Tuto zprávu zveřejňujeme díky spolupráci s neziskovou organizací Sananim.

Sananim: Nezisková organizace s cílem pomoci

Sananim je nezisková organizace, která se již dlouho věnuje poskytování podpory a pomoci lidem s problémy spojenými s drogami a alkoholem. Jejich cílem je pomáhat těmto lidem znovu najít cestu k sobě samým a integrovat se zpět do společnosti. Jedním z projektů Sananimu je také podpora uprchlíků, kteří se ocitli v České republice a čelí různým výzvám včetně závislostí.

Spolupráce s BioVendor: Molekulární biologie a diagnostika HIV

BioVendor, jako vedoucí společnost v oblasti molekulární biologie a diagnostiky HIV, hraje v této spolupráci klíčovou roli. Produkty a technologie, včetně přístroje Genexpert, hrají důležitou roli při diagnostice a sledování zdravotního stavu lidí, kteří potřebují adiktologickou péči. Společnost BioVendor dlouhodobě podporuje snahy Sananimu pomoci adekvátní péčí lidem zasaženým závislostmi.

GeneXpert II - 2 Site

Zpráva EHRA: Bariéry pro uprchlíky z Ukrajiny

Zpráva EHRA se zabývá hlavními bariérami, kterým čelí uprchlíci z Ukrajiny, kteří hledají adiktologickou péči a služby duševního zdraví. Tato bariéry jsou důležité, protože mnoho uprchlíků se nachází ve stavu emocionálního stresu a potřebuje pomoc a podporu. Zpráva také poukazuje na další výzvy, kterým tito uprchlíci čelí, včetně integrace do nové společnosti a obav z návratu domů.

Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Zpráva EHRA

 

Spolupráce mezi BioVendor a Sananimem je důležitá z několika důvodů. BioVendor přináší molekulární biologické technologie a diagnostické nástroje, které pomáhají identifikovat problémy s řadou infekčních, přenosných onemocnění. Přístroj Genexpert, který BioVendor nabízí, je klíčový pro diagnostiku řady těchto onemocnění, včetně HIV, což je důležité v situacích, kdy je nutná rychlá a spolehlivá diagnostika.

Máte také zájem o laboratoř, kterou můžete mít stále po ruce?

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager

Další aktuality

Událost Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

13. 11. 2023 - 16. 11. 2023
Po roce jsme se opět sešli v Düsseldorfu pod vlajkou BioVendor Group, aby jsme se zúčastnili jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny. Letošní ročník Medica 2023 byl výjimečný zejména díky silnému zájmu zahraničních návštěvníků.
Čtěte dále
Událost Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

7. 11. 2023
Zatímco se tyto dny všichni intenzivně soustředíme na veletrh Medica, v Brně se dějí také zajímavé věci! Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýza dat NGS.
Čtěte dále
Událost Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

listopad 2023
V listopadu je divize Life Science čilá a plánuje účast na řadě významných konferencí. V tomto článku vám představíme, které jsme pro tento měsíc vybrali a kterých se chystáme aktivně zúčastnit.
Čtěte dále
Událost BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále
Novinka Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Psychoaktivní látka, která je svými účinky srovnatelná s opiáty, je v poslední době jednou z nejčastěji jmenovaných. Hlavní problém spočívá mimo jiné v tom, že není na našem trhu nijak regulovaná a lze se k ní velmi snadno dostat.
Čtěte dále