Událost

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

V dnešní době, kdy krize na Ukrajině neustále trvá a tisíce lidí hledají útočiště v různých částech světa, se stává stále naléhavější otázkou, jak integrovat uprchlíky do nového prostředí, zejména pokud se jedná o osoby s komplikacemi týkajícími se závislostí. V tomto kontextu vznikla důležitá zpráva od Eurasian Harm Reduction Association (EHRA), která se zabývá bariérami, kterým čelí uprchlíci z Ukrajiny při hledání adiktologické pomoci a služeb duševního zdraví. Tuto zprávu zveřejňujeme díky spolupráci s neziskovou organizací Sananim.

Sananim: Nezisková organizace s cílem pomoci

Sananim je nezisková organizace, která se již dlouho věnuje poskytování podpory a pomoci lidem s problémy spojenými s drogami a alkoholem. Jejich cílem je pomáhat těmto lidem znovu najít cestu k sobě samým a integrovat se zpět do společnosti. Jedním z projektů Sananimu je také podpora uprchlíků, kteří se ocitli v České republice a čelí různým výzvám včetně závislostí.

Spolupráce s BioVendor: Molekulární biologie a diagnostika HIV

BioVendor, jako vedoucí společnost v oblasti molekulární biologie a diagnostiky HIV, hraje v této spolupráci klíčovou roli. Produkty a technologie, včetně přístroje Genexpert, hrají důležitou roli při diagnostice a sledování zdravotního stavu lidí, kteří potřebují adiktologickou péči. Společnost BioVendor dlouhodobě podporuje snahy Sananimu pomoci adekvátní péčí lidem zasaženým závislostmi.

GeneXpert II - 2 Site

Zpráva EHRA: Bariéry pro uprchlíky z Ukrajiny

Zpráva EHRA se zabývá hlavními bariérami, kterým čelí uprchlíci z Ukrajiny, kteří hledají adiktologickou péči a služby duševního zdraví. Tato bariéry jsou důležité, protože mnoho uprchlíků se nachází ve stavu emocionálního stresu a potřebuje pomoc a podporu. Zpráva také poukazuje na další výzvy, kterým tito uprchlíci čelí, včetně integrace do nové společnosti a obav z návratu domů.

Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Zpráva EHRA

 

Spolupráce mezi BioVendor a Sananimem je důležitá z několika důvodů. BioVendor přináší molekulární biologické technologie a diagnostické nástroje, které pomáhají identifikovat problémy s řadou infekčních, přenosných onemocnění. Přístroj Genexpert, který BioVendor nabízí, je klíčový pro diagnostiku řady těchto onemocnění, včetně HIV, což je důležité v situacích, kdy je nutná rychlá a spolehlivá diagnostika.

Máte také zájem o laboratoř, kterou můžete mít stále po ruce?

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále