Událost

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce. Zasedání proběhne v prostorách Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně.

Očekáváme, že program akce, která je již tradičně nedílnou součástí odborných seminářů pod záštitou České společnosti klinické biochemie, bude opět velkým přínosem pro všechny účastníky. Věříme, že nás nejen informuje o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti laboratorní medicíny, ale také poskytne vzácnou příležitost pro inspiraci a vzájemnou výměnu zkušeností mezi profesionály z různých oborů.

Program letošního ročníku je pečlivě sestaven tak, aby reflektoval aktuální témata a výzvy, se kterými se laboratorní medicína dnes setkává. Účastníci se mohou těšit na řadu přednášek pokrývajících široké spektrum oblastí – od klinické biochemie, point-of-care testování, ortopedie, neonatologie, urologie, hematologie, mykologie, virologie, endokrinologie a sportovní medicíny, což reflektuje rozmanitost a interdisciplinární přístup v oblasti laboratorní medicíny.

Přelomový marker ve virové diagnostice

Na konferenci nás čeká vzrušující moment, kdy naše kolegyně Zuzana Nekorancová ve 13:50 představí inovativní přístup v detekci a diferenciaci virových infekcí. S příchodem nového markeru MxA, který se brzy stane dostupným na diagnostické platformě CLIA, otevíráme novou kapitolu v přesnosti virologické diagnostiky. Tento marker nejenže umožňuje s vysokou spolehlivostí identifikovat přítomnost virové infekce, ale nabízí i jedinečnou schopnost odlišit virové onemocnění od infekcí bakteriálních. V době, kdy se lékařský svět potýká s narůstajícími výzvami spojenými s rezistencí na antibiotika, představuje MxA klíčový nástroj pro zacílenou a účinnou léčbu. Tato přednáška nás nejen seznámí s technickými aspekty této inovace, ale i s praktickými přínosy pro klinickou praxi, otevírajíc počátek nové éry v boji proti virovým onemocněním.

Objevte s námi novinky: Co vás čeká na našem stánku?

Martina Bohuňková bude naše další zástupkyně na nadcházející konferenci, kde na našem stánku představí široké spektrum klíčových oblastí pro centrální laboratoře. Návštěvníci se mohou těšit na komplexní informace, začínaje kontrolou kvality RANDOX a naši vlastní inovaci v rámci projektu CLIA. Rovněž vám představíme zařízení pro stanovení ESR od firmy Diesse. Kromě těchto specifických oblastí bude na stánku k dispozici i širší přehled produktů, včetně portfolia firem jako IDS, Bühlmann, AESKU, MadX a dalších. Naše prezentace tak poskytne návštěvníkům ucelený přehled o nejnovějších trendech a technologiích v laboratorním vybavení a diagnostice.

Program akce

10:00 – 10:25
Umělá inteligence v klinické biochemii a screeningu

10:25 – 10:45
Digitalizace POC v klinickém prostředí

10:45 – 11:10
Vliv vitaminu K2 na léčbu kalcifikující tendinitidy ramene a heterotopické osifikace

11:10 – 11:35
Fortifikovaná výživa u nezralých novorozenců

11:35 – 12:00
Analýza močových krystalů spektrofotometrickými a chromatografickými metodami

12:00 – 12:25
Historie antikoagulační léčby od Warfarinu k monoklonálním protilátkám

PŘESTÁVKA 12:25 – 13:25

13:25 – 13:50
Diagnostika invazivních mykóz

13:50 -14:15
MxA - marker virové infekce

14:15 – 14:35
Doping a jeho úskalí z pohledu endokrinologa

14:35 – 14:55
Vysoký troponin u zdravého sportovce. O co jde?

Diskuze, zakončení

Máte zájem se s námi na konferenci setkat? Dejte nám vědět.

Nekorancová Zuzana
Nekorancová Zuzana
Product Manager
CLIA
Bohuňková Martina
Bohuňková Martina
Key Account Manager
Key Account Manager

Další aktuality

Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále
Událost Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

11. - 17. března 2024
V rámci globální iniciativy Brain Awareness Week, největší světové kampaně zaměřené na zvyšování veřejného povědomí o významu a přínosech vědeckého bádání v oblasti mozku, se i Česká republika zapojí do celosvětové osvěty.
Čtěte dále
Novinka Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

březen 2024
Celá řada ELISA souprav je validována pro různé typy vzorků a soupravy obsahují kontroly kvality, které umožnují sledovat konzistenci měřených výsledků a minimalizují riziko vzniku chyb.
Čtěte dále
Událost Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

březen 2024
Projekt CLIA od společnosti BioVendor Group vstupuje do třetího roku svého působení na trhu a úspěšně se zavádí na prestižních pracovištích v České republice i v zahraničí.
Čtěte dále
Událost Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

5. 2. - 8. 2. 2023
První letošní událost ze série Medlab eventů se, jako každoročně, odehrává začátkem února v Dubaji pod názvem Medlab Middle East.
Čtěte dále