Událost

Inovace ve výuce mikroskopování

25. dubna 2024

Interaktivní digitální učebna pomáhá vytvářet zajímavé prostředí výuky, které motivuje studenty k lepšímu navnímání prezentovaných informací. Tato moderní forma výuky se stává stále důležitější součástí vzdělávacích programů, zejména v oblastech přírodních věd. Inovativní přístupy a technologie poskytují studentům nejen teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti, které jsou klíčové pro jejich budoucí kariéru

Workshop ZEISS Digital Classroom 

Workshop zaměřený na výukový systém ZEISS Digital Classroom se konal ve čtvrtek 25. dubna 2024 v prostorách naší společnosti Biovendor v Brně. Cílem tohoto workshopu bylo seznámit odbornou veřejnost s nejnovějšími technologiemi v oblasti mikroskopie a jejich aplikací ve vzdělávání. Účastníci měli možnost vidět, jak mohou moderní technologie obohatit výukový proces a zlepšit interakci mezi studenty a vyučujícím. 

 

Praktická ukázka mikroskopů a softwaru Labscope 

Během workshopu byla k dispozici celá řada mikroskopů, klasických, invertovaných i stereomikroskopů, výrobce Carl ZEISS

Část z nich byla zasíťována přes WIFI modul a propojena softwarem Labscope, který umožňoval následné sdílení obrazů ze všech zasíťovaných mikroskopů na tablety, mobilní telefony, PC a TV. Tato inovativní technologie umožňuje vyučujícím plně kontrolovat výuku a lépe studenty edukovat v postupech mikroskopování. Díky softwaru Labscope, který lze rychle a jednoduše stáhnout do jakéhokoliv digitálního zařízení, mohli účastníci workshopu zažít, jak snadné je sledovat a analyzovat mikroskopické vzorky v reálném čase a okamžitě sdílet své nálezy s ostatními. 

 

Mikroskopie tkáňových kultur a prezentace laboratorního spotřebního materiálu

Workshop zahrnoval také mikroskopii tkáňových kultur pod invertovaným mikroskopem Axiovert 5 digital, který se díky integrovanému displeji a maximální kompaktnosti skvěle hodí pro mikroskopování tkáňových kultur přímo v boxech nebo inkubátorech. 

Kromě toho byla součástí workshopu prezentace pipet, komůrek, tkáňových lahví a dalších plastů spojených s mikroskopií od firem Sartorius a Greiner Bio-One.  

 

Máte zájem o workshop na Vaší univerzitě? 

Máte zájem přivést tento workshop na svou univerzitu nebo vzdělávací instituci? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi přijedeme a představíme vám tyto pokročilé technologie přímo u Vás v laboratoři. Naším cílem je pomáhat vyučujícím a studentům využívat moderní nástroje a technologie, které usnadní a zefektivní vzdělávací proces. 

Jsme připraveni přizpůsobit obsah workshopu vašim specifickým potřebám a zájmům. 

Máte zájem o workshop i na Vaší univerzitě?

Brychtová Jana
Brychtová Jana
Product Manager
Microbiology

Další aktuality

Novinka Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Připravte se na dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Navštivte nás na stánku C12 v hale 1! Nenechte si tuto skvělou příležitost ujít. Veletrh se koná pouze jednou za dva roky.

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále