Událost

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u ohrožených osob, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.

Tento krok je součástí pilotního projektu Časného záchytu VHC, který se odehrává pod égídou Národního screeningového centra. Jeho hlavním cílem je nabídnout rychlejší a efektivnější způsob diagnostiky a léčby VHC, onemocnění, jež představuje seriózní hrozbu pro zdraví jater a je častým důsledkem sdílení jehel mezi injekčními uživateli drog.

Analyzátor GeneXpert nyní umožňuje klinice Společnost Podané ruce poskytovat rychlou a přesnou diagnostiku HCV přímo v jejich prostorách. Díky této technologii je možné získat výsledky testů do 60 minut, což představuje významný pokrok oproti dřívějším metodám, které mohly trvat dny. Rychlá diagnostika znamená, že léčba může být zahájena okamžitě, což je klíčové pro zvýšení šancí na úspěšné uzdravení.

Díky této iniciativě může klinika nabídnout komplexní služby ohroženým skupinám a je možné provést všechny nezbytné kroky - od diagnostiky až po zahájení léčby - rychle a efektivně. To nejen zvyšuje šance na uzdravení, ale také přispívá k lepšímu veřejnému zdraví tím, že pomáhá omezovat šíření HCV v komunitě. Tento projekt je příkladem úspěšné spolupráce a sdílení odborných zkušeností a zdrojů s cílem bojovat proti infekčním nemocem a podporovat zdraví a blaho ohrožených skupin v naší společnosti.

Na závěr bychom chtěli vyjádřit upřímné poděkování týmu kliniky Společnost Podané ruce o.p.s. za jejich neúnavnou a skvělou práci a za jejich závazek k poskytování kvalitní péče. Jejich odbornost, odhodlání a vytrvalost jsou neocenitelné.

Systém GeneXpert

 

Zajímá Vás systém GeneXpert? Kontaktujte nás.

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager
Procházková Barbora
Procházková Barbora
Product Specialist
Molecular biology

Další aktuality

Událost CLIA workshop ve slovenském duchu

CLIA workshop ve slovenském duchu

20. června 2024

Ke konci června jsme na Karásku uspořádali workshop zaměřený na řešení CLIA. Zúčastnilo se ho 6 klientů z různých koutů Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov. 

Čtěte dále
Událost Workshop Aesku na Karásku

Workshop Aesku na Karásku

11. - 12. černa 2024

Stejně jako minulý rok, jsme i letos přivítali na Karásku laboratorní pracovníky, kteří se specializují na přípravu a vyhodnocení metody nepřímé imunofluorescence. 

Čtěte dále
Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

6. června 2024

Krásné datum 6.6. propojilo kolegy z českých a slovenských divizí naší firmy, aby se již po čtvrté setkali na půdě areálu Šneksport. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost  Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

1. - 2. června 2024

V Berlíně se uskutečnil 57. ročník ESHG, kde byly prezentovány nejnovější výzkumy genomu, technologické inovace a diskutovány etické otázky. Hlavními řečníky byli Svante Pääbo a další nositelé Nobelovy ceny.

Čtěte dále
Událost Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

23. května 2024

Podruhé jsme s nadšením přivítali partnery projektu ADDIT-CE* na workshopu zaměřeném na inovace v diagnostice a léčbě Alzheimerovy nemoci.

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále