Událost

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u ohrožených osob, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.

Tento krok je součástí pilotního projektu Časného záchytu VHC, který se odehrává pod égídou Národního screeningového centra. Jeho hlavním cílem je nabídnout rychlejší a efektivnější způsob diagnostiky a léčby VHC, onemocnění, jež představuje seriózní hrozbu pro zdraví jater a je častým důsledkem sdílení jehel mezi injekčními uživateli drog.

Analyzátor GeneXpert nyní umožňuje klinice Společnost Podané ruce poskytovat rychlou a přesnou diagnostiku HCV přímo v jejich prostorách. Díky této technologii je možné získat výsledky testů do 60 minut, což představuje významný pokrok oproti dřívějším metodám, které mohly trvat dny. Rychlá diagnostika znamená, že léčba může být zahájena okamžitě, což je klíčové pro zvýšení šancí na úspěšné uzdravení.

Díky této iniciativě může klinika nabídnout komplexní služby ohroženým skupinám a je možné provést všechny nezbytné kroky - od diagnostiky až po zahájení léčby - rychle a efektivně. To nejen zvyšuje šance na uzdravení, ale také přispívá k lepšímu veřejnému zdraví tím, že pomáhá omezovat šíření HCV v komunitě. Tento projekt je příkladem úspěšné spolupráce a sdílení odborných zkušeností a zdrojů s cílem bojovat proti infekčním nemocem a podporovat zdraví a blaho ohrožených skupin v naší společnosti.

Na závěr bychom chtěli vyjádřit upřímné poděkování týmu kliniky Společnost Podané ruce o.p.s. za jejich neúnavnou a skvělou práci a za jejich závazek k poskytování kvalitní péče. Jejich odbornost, odhodlání a vytrvalost jsou neocenitelné.

Systém GeneXpert

 

Zajímá Vás systém GeneXpert? Kontaktujte nás.

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager
Procházková Barbora
Procházková Barbora
Assistant
Molecular biology

Další aktuality

Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále
Událost Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

11. - 17. března 2024
V rámci globální iniciativy Brain Awareness Week, největší světové kampaně zaměřené na zvyšování veřejného povědomí o významu a přínosech vědeckého bádání v oblasti mozku, se i Česká republika zapojí do celosvětové osvěty.
Čtěte dále
Novinka Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

březen 2024
Celá řada ELISA souprav je validována pro různé typy vzorků a soupravy obsahují kontroly kvality, které umožnují sledovat konzistenci měřených výsledků a minimalizují riziko vzniku chyb.
Čtěte dále
Událost Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

březen 2024
Projekt CLIA od společnosti BioVendor Group vstupuje do třetího roku svého působení na trhu a úspěšně se zavádí na prestižních pracovištích v České republice i v zahraničí.
Čtěte dále
Událost Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

5. 2. - 8. 2. 2023
První letošní událost ze série Medlab eventů se, jako každoročně, odehrává začátkem února v Dubaji pod názvem Medlab Middle East.
Čtěte dále