Novinka

Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Jedna z nejdůležitějších akcí představující nejnovější technologie a inovace v laboratorní diagnostice se koná jednou za dva roky pod záštitou Evropské federace klinické chemie a laboratorní medicíny. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 12000 návštěvníků ze 114 zemí a my s naší platformou CLIA a biomarkerem MxA jsme se mezi nimi rozhodně neztratili.

Odborný program, posterová sekce, výstava firem – tam všude jsme byli!

Letošní Worldlab EuroMedLab a jeho odborný program měli štěstí na výjimečné místo. Pořadatelé vybrali futuristické kongresové centrum La Nuvola v Římě. 

Místo i zajímavý program nahrával rekordní účasti 12 000 návštěvníků a tím i možnosti potkat se v naší výstavní sekci se současnými i novými obchodními partnery a představit v posterové sekci unikátní biomarker Myxovirus resistence protein A (MxA), detekováný pomocí platformy CLIA, široké odborné veřejnosti.

Nový biomarker MxA obstál i před odbornou porotou

Aktivní účast BioVendoru zajistili kolegové z našeho R&D odborným posterem představujícím nový biomarker. Eva Bače, vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D, která je současně i spoluautorkou posteru, říká: „MxA má potenciál poskytnout důležité klinické informace v situacích, kdy je pro vhodnou léčbu důležitá rychlá diferenciace mezi virovými a bakteriálními infekcemi, proto může být přínosem pro klinickou diagnostiku,“ přibližuje vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D Eva Bače, která je současně i spoluautorkou posteru. Jeho plné znění je k dispozici přímo ve speciálním vydání sborníku časopisu Clinical Chemistry and Laboratory Medicine (CCLM).

Mgr. Martina Hložánková, CSc., ředitelka R&D a Ing. Eva Bače, DiS., vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D.

MxA a CLIA

Biomarker MxA může být použit k diagnostice různých onemocnění, včetně rakoviny, infekcí a autoimunitních onemocnění. Jedná se o protein, který je produkován buňkami v reakci na poškození nebo infekci. MxA je vysoce citlivým markerem zánětu a jeho hladina v krvi může být použita k diagnostice řady onemocnění.

Detekční platforma CLIA je vysoce přesná a spolehlivá metoda detekce biomarkerů. Platforma CLIA je vhodná pro rutinní diagnostické testy a je používána v mnoha laboratořích po celém světě.

Plně automatizované řešení CLIA z laboratoří BioVendor Group. Dokonale odladěný systém, v němž se doplňují nejmodernější technologie automatizovaného analyzátoru s atraktivním portfoliem unikátních i zavedených parametrů BioVendor Group.

Biomarker MxA a platforma CLIA tak představují nový příspěvek k diagnostice různých onemocnění. Tyto technologie mají potenciál zlepšit přesnost a spolehlivost diagnostických testů a mohou pomoci k lepší péči o pacienty. Jsme nadšeni z potenciálu našeho biomarkeru MxA a platformy CLIA pro zlepšení péče o pacienty. Věříme, že tyto technologie mohou pomoci lékařům diagnostikovat onemocnění včasněji a efektivněji a mohou pomoci zlepšit výsledky léčby.

Těšíme se na setkání za dva roky v Bruselu, kde se uskuteční EuroMedLab v areálu Světové výstavy z roku 1958, jejíž motto znělo: „Svět pro lepší život lidstva“.

Další aktuality

Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

Workshop - Inovace ve výuce mikroskopování

25. dubna 2024

Máte i vy zájem přivést tento workshop na svou univerzitu nebo vzdělávací instituci? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi přijedeme a představíme vám tyto pokročilé technologie přímo u Vás v laboratoři. 

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Událost Inovace v oblasti tkáňových kultur

Inovace v oblasti tkáňových kultur

22. května 2024

Pořádali jsme workshop v oblasti tkáňových kultur, který proběhl v pražských prostorách BIOCEV. Celý den se nesl ve znamení zajímavých a obohacujících přednášek.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále