Novinka

Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Jedna z nejdůležitějších akcí představující nejnovější technologie a inovace v laboratorní diagnostice se koná jednou za dva roky pod záštitou Evropské federace klinické chemie a laboratorní medicíny. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 12000 návštěvníků ze 114 zemí a my s naší platformou CLIA a biomarkerem MxA jsme se mezi nimi rozhodně neztratili.

Odborný program, posterová sekce, výstava firem – tam všude jsme byli!

Letošní Worldlab EuroMedLab a jeho odborný program měli štěstí na výjimečné místo. Pořadatelé vybrali futuristické kongresové centrum La Nuvola v Římě. 

Místo i zajímavý program nahrával rekordní účasti 12 000 návštěvníků a tím i možnosti potkat se v naší výstavní sekci se současnými i novými obchodními partnery a představit v posterové sekci unikátní biomarker Myxovirus resistence protein A (MxA), detekováný pomocí platformy CLIA, široké odborné veřejnosti.

Nový biomarker MxA obstál i před odbornou porotou

Aktivní účast BioVendoru zajistili kolegové z našeho R&D odborným posterem představujícím nový biomarker. Eva Bače, vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D, která je současně i spoluautorkou posteru, říká: „MxA má potenciál poskytnout důležité klinické informace v situacích, kdy je pro vhodnou léčbu důležitá rychlá diferenciace mezi virovými a bakteriálními infekcemi, proto může být přínosem pro klinickou diagnostiku,“ přibližuje vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D Eva Bače, která je současně i spoluautorkou posteru. Jeho plné znění je k dispozici přímo ve speciálním vydání sborníku časopisu Clinical Chemistry and Laboratory Medicine (CCLM).

Mgr. Martina Hložánková, CSc., ředitelka R&D a Ing. Eva Bače, DiS., vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D.

MxA a CLIA

Biomarker MxA může být použit k diagnostice různých onemocnění, včetně rakoviny, infekcí a autoimunitních onemocnění. Jedná se o protein, který je produkován buňkami v reakci na poškození nebo infekci. MxA je vysoce citlivým markerem zánětu a jeho hladina v krvi může být použita k diagnostice řady onemocnění.

Detekční platforma CLIA je vysoce přesná a spolehlivá metoda detekce biomarkerů. Platforma CLIA je vhodná pro rutinní diagnostické testy a je používána v mnoha laboratořích po celém světě.

Plně automatizované řešení CLIA z laboratoří BioVendor Group. Dokonale odladěný systém, v němž se doplňují nejmodernější technologie automatizovaného analyzátoru s atraktivním portfoliem unikátních i zavedených parametrů BioVendor Group.

Biomarker MxA a platforma CLIA tak představují nový příspěvek k diagnostice různých onemocnění. Tyto technologie mají potenciál zlepšit přesnost a spolehlivost diagnostických testů a mohou pomoci k lepší péči o pacienty. Jsme nadšeni z potenciálu našeho biomarkeru MxA a platformy CLIA pro zlepšení péče o pacienty. Věříme, že tyto technologie mohou pomoci lékařům diagnostikovat onemocnění včasněji a efektivněji a mohou pomoci zlepšit výsledky léčby.

Těšíme se na setkání za dva roky v Bruselu, kde se uskuteční EuroMedLab v areálu Světové výstavy z roku 1958, jejíž motto znělo: „Svět pro lepší život lidstva“.

Další aktuality

Událost Medlab Middle East 2024

Medlab Middle East 2024

5. 2. - 8. 2. 2023
Připojte se k nám na výstavě Medlab během druhého únorového týdne, kde tým BioVendor Group na stánku Z5.E29 představí nejnovější inovace v oblasti imunodiagnostiky a molekulární diagnostiky.
Čtěte dále
Událost Velvet Innovation Conference 2023: Co nás čeká v blízké a daleké budoucnosti?

Velvet Innovation Conference 2023: Co nás čeká v blízké a daleké budoucnosti?

15. 11. 2023
I letos jsme se zúčastnili Velvet Innovation Conference 2023, dnes již tradiční události našeho regionu pořádané Jihomoravským inovačním centrem, jehož jsme dlouhodobě hrdým partnerem.
Čtěte dále
Událost Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

13. 11. 2023 - 16. 11. 2023
Po roce jsme se opět sešli v Düsseldorfu pod vlajkou BioVendor Group, aby jsme se zúčastnili jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny. Letošní ročník Medica 2023 byl výjimečný zejména díky silnému zájmu zahraničních návštěvníků.
Čtěte dále
Událost Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

7. 11. 2023
Zatímco se tyto dny všichni intenzivně soustředíme na veletrh Medica, v Brně se dějí také zajímavé věci! Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýza dat NGS.
Čtěte dále
Událost Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

listopad 2023
V listopadu je divize Life Science čilá a plánuje účast na řadě významných konferencí. V tomto článku vám představíme, které jsme pro tento měsíc vybrali a kterých se chystáme aktivně zúčastnit.
Čtěte dále
Událost EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

Spolupráce divize molekulární biologie BioVendor LM se spol. Sananim pomáhá na různých úrovních adiktologické péče.
Čtěte dále
Událost BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále