Novinka

Představili jsme unikátní parametr MxA na konferenci EuroMedLab 2023

Jedna z nejdůležitějších akcí představující nejnovější technologie a inovace v laboratorní diagnostice se koná jednou za dva roky pod záštitou Evropské federace klinické chemie a laboratorní medicíny. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 12000 návštěvníků ze 114 zemí a my s naší platformou CLIA a biomarkerem MxA jsme se mezi nimi rozhodně neztratili.

Odborný program, posterová sekce, výstava firem – tam všude jsme byli!

Letošní Worldlab EuroMedLab a jeho odborný program měli štěstí na výjimečné místo. Pořadatelé vybrali futuristické kongresové centrum La Nuvola v Římě. 

Místo i zajímavý program nahrával rekordní účasti 12 000 návštěvníků a tím i možnosti potkat se v naší výstavní sekci se současnými i novými obchodními partnery a představit v posterové sekci unikátní biomarker Myxovirus resistence protein A (MxA), detekováný pomocí platformy CLIA, široké odborné veřejnosti.

Nový biomarker MxA obstál i před odbornou porotou

Aktivní účast BioVendoru zajistili kolegové z našeho R&D odborným posterem představujícím nový biomarker. Eva Bače, vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D, která je současně i spoluautorkou posteru, říká: „MxA má potenciál poskytnout důležité klinické informace v situacích, kdy je pro vhodnou léčbu důležitá rychlá diferenciace mezi virovými a bakteriálními infekcemi, proto může být přínosem pro klinickou diagnostiku,“ přibližuje vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D Eva Bače, která je současně i spoluautorkou posteru. Jeho plné znění je k dispozici přímo ve speciálním vydání sborníku časopisu Clinical Chemistry and Laboratory Medicine (CCLM).

Mgr. Martina Hložánková, CSc., ředitelka R&D a Ing. Eva Bače, DiS., vedoucí oddělení vývoje CLIA BioVendor R&D.

MxA a CLIA

Biomarker MxA může být použit k diagnostice různých onemocnění, včetně rakoviny, infekcí a autoimunitních onemocnění. Jedná se o protein, který je produkován buňkami v reakci na poškození nebo infekci. MxA je vysoce citlivým markerem zánětu a jeho hladina v krvi může být použita k diagnostice řady onemocnění.

Detekční platforma CLIA je vysoce přesná a spolehlivá metoda detekce biomarkerů. Platforma CLIA je vhodná pro rutinní diagnostické testy a je používána v mnoha laboratořích po celém světě.

Plně automatizované řešení CLIA z laboratoří BioVendor Group. Dokonale odladěný systém, v němž se doplňují nejmodernější technologie automatizovaného analyzátoru s atraktivním portfoliem unikátních i zavedených parametrů BioVendor Group.

Biomarker MxA a platforma CLIA tak představují nový příspěvek k diagnostice různých onemocnění. Tyto technologie mají potenciál zlepšit přesnost a spolehlivost diagnostických testů a mohou pomoci k lepší péči o pacienty. Jsme nadšeni z potenciálu našeho biomarkeru MxA a platformy CLIA pro zlepšení péče o pacienty. Věříme, že tyto technologie mohou pomoci lékařům diagnostikovat onemocnění včasněji a efektivněji a mohou pomoci zlepšit výsledky léčby.

Těšíme se na setkání za dva roky v Bruselu, kde se uskuteční EuroMedLab v areálu Světové výstavy z roku 1958, jejíž motto znělo: „Svět pro lepší život lidstva“.

Další aktuality

Novinka BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále
Novinka Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Psychoaktivní látka, která je svými účinky srovnatelná s opiáty, je v poslední době jednou z nejčastěji jmenovaných. Hlavní problém spočívá mimo jiné v tom, že není na našem trhu nijak regulovaná a lze se k ní velmi snadno dostat.
Čtěte dále
Novinka MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

MADx Academy – rozšiřte si obzory v oblasti komponentové diagnostiky alergií

Unikátní online vzdělávací program MADx Academy právě teď otevírá své brány a vy můžete být u toho! Projekt je určený především pro lékaře, kteří chtějí realizovat vyváženou...
Čtěte dále
Novinka Světový den alergií

Světový den alergií

Alergie pro nás nejsou žádnou novinkou a v rámci diagnostiky víme, kam v našem širokém portfóliu sáhnout.
Čtěte dále
Událost Imunologický workshop na téma ANA vzory

Imunologický workshop na téma ANA vzory

Červen 2023
BioVendor a produktová skupina imunologie za podpory společnosti Aesku, přivítaly na dvoudenním odborném workshopu 32 laboratorních odborníků z různých koutů ČR a SR.
Čtěte dále