Událost

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Ačkoliv je černý kašel často vnímán jako nemoc, která patří do minulosti, letošní statistiky ukazují něco zcela jiného. Čelíme vysokému počtu případů této infekce. Nejvíce ohroženi jsou novorozenci a senioři, pro které může být černý kašel smrtelně nebezpečný. Nicméně, riziko nákazy hrozí prakticky každému.

Vrací se epidemie minulosti?

Ochrana před nemocí je zajištěna pouze pravidelným očkováním, neboť ani předchozí onemocnění, ani očkování nezajišťuje dlouhodobou imunitu. To vede k šíření bakterie mezi lidmi všech věkových skupin a k nárůstu počtu případů onemocnění. Případů černého kašle bylo podle úterních údajů letos do konce března 5297 a odhady Státního zdravotního ústavu naznačují, že celkový počet může do konce roku dosáhnout až 10 000. Z dat zdravotnických ročenek vyplývá, že více nakažených na českém území za celý rok bylo jen ve třech letech těsně po zahájení očkování v roce 1958. V tomto roce jich bylo přes 32 7763, v roce 1959 pak 18 978 a 5568 v roce 1960.

Jsme připraveni 

Poskytujeme detekční sadu ampliCube Respiratory Bacterial Panel 2, což je Real-time Multiplex RT-PCR test na detekci původců černého kašle. Tento test umožňuje snadnou manipulaci, nabízí vysokou citlivost a specifičnost, a je kompatibilní s většinou běžných PCR cyklérů. Navíc, naše PCR testy splňují přísné normy EU pro diagnostické zdravotnické prostředky in vitro. 

Detekční sada ampliCube Respiratory Bacterial Panel 2

Od mírných příznaků k závažným komplikacím

Černý kašel, způsobený bakterií Bordetella pertussis, je vysoce nakažlivé onemocnění přenášené kapénkami. Začíná běžnými příznaky jako teplota a mírný kašel, který se postupně zhoršuje do záchvatů kašle, může dokonce dojít k zvracení. U dětí mladších tří měsíců se mohou objevit i netypické příznaky. 

Věříme, že s přijatými opatřeními a pokračujícím úsilím o informovanost a prevenci se nám podaří tuto vlnu onemocnění brzy překonat.

Máte zájem o detekční sadu? Dejte nám vědět, rádi vám poskytneme více informací.

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager

Další aktuality

Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále
Událost Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

11. - 17. března 2024
V rámci globální iniciativy Brain Awareness Week, největší světové kampaně zaměřené na zvyšování veřejného povědomí o významu a přínosech vědeckého bádání v oblasti mozku, se i Česká republika zapojí do celosvětové osvěty.
Čtěte dále
Novinka Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

březen 2024
Celá řada ELISA souprav je validována pro různé typy vzorků a soupravy obsahují kontroly kvality, které umožnují sledovat konzistenci měřených výsledků a minimalizují riziko vzniku chyb.
Čtěte dále
Událost Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

březen 2024
Projekt CLIA od společnosti BioVendor Group vstupuje do třetího roku svého působení na trhu a úspěšně se zavádí na prestižních pracovištích v České republice i v zahraničí.
Čtěte dále
Událost Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

5. 2. - 8. 2. 2023
První letošní událost ze série Medlab eventů se, jako každoročně, odehrává začátkem února v Dubaji pod názvem Medlab Middle East.
Čtěte dále