Novinka

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Pandemie onemocnění AIDS v 80. letech zničila nespočet mladých životů. S velkým úsilím se vědci snažili přijít na kloub nové záhadě, s cílem úspěšně čelit bleskovému šíření zákeřného nepřítele. Prakticky jediným řešením byla po dlouhá léta prevence a dostatečná informovanost společnosti.

Právě kvůli šíření povědomí o možných způsobech nákazy, potažmo následné léčbě, byl 1. prosinec ustanoven Světovým dnem boje proti AIDS.

Od roku 1988 je tento den symbolem solidarity, osvěty a urputného boje se zrádným virem.

Čtyři dekády výzkumu posunuli péči o pacienty a celkovou diagnostiku mílovými kroky vpřed. Nyní víme, jak důležitá je nejen prevence, ale především včasná detekce viru. Rychlé zahájení léčby je zcela klíčovým faktorem pro kvalitnější život infikovaných osob.

Testování zatím bohužel není součástí preventivních prohlídek u praktického lékaře. Probíhá výhradně na žádost pacienta. Alternativní možností je využít bezplatné, anonymní diagnostiky v HIV testovacích centrech.

 

Právě anonymita často hraje velmi důležitou roli v rozhodování, zda se dát testovat. Na vlastní kůži si tuto skutečnost ověřili naši kolegové Martin Beer a Hana Štégnerová, kteří na letošním Prague Pride pomáhali s testováním zájemců. Během 10 hodin provedli v improvizované laboratoři Domu světla asi 800 testů.

BioVendor Group je hrdým partnerem laboratoří a testovacích center v boji s AIDS. K odhalování přítomnosti HIV a dalších nakažlivých chorob nám slouží analyzátor GeneXpert, absolutní špička na trhu od společnosti Cepheid, doplněný rozsáhlou nabídkou detekčních kitů. Naše platforma GeneXpert Vám zajistí rychlé a spolehlivé výsledky testů.

 

Máte ještě spoustu nezodpovězených otázek? Obraťte se na naše kolegy z produktové skupiny molekulární diagnostiky BioVendor - Laboratorní medicína a.s. Ochotně Vám pomohou Martin Beer a Hana Štégnerová.

Další aktuality

Novinka Zatoč s ním! PCR detekce infekcí přenášených klíšťaty

Zatoč s ním! PCR detekce infekcí přenášených klíšťaty

S příchodem jarních dnů u nás prudce narůstá aktivita klíšťat. Tyto parazity osidlují různé patogenní organismy, které způsobují řadu onemocnění, jako je klíšťová encefalitida, lymeská borrelióza, ehrlichióza, babezióza, tibola a další.
Čtěte dále
Novinka Nové fastGEN kity. Významný pokrok v personalizované medicíně.

Nové fastGEN kity. Významný pokrok v personalizované medicíně.

Personalizovaná terapie může pro pacienty s nádorovým onemocněním znamenat velkou naději na prodloužení a zkvalitnění života.
Čtěte dále
Událost Mezinárodní den imunologie

Mezinárodní den imunologie

29. 4. 2023
Již osmnáctým rokem je 29. duben vyhlášen mezinárodním dnem imunologie.
Čtěte dále
Událost Odborné semináře Koagulace a hematologie

Odborné semináře Koagulace a hematologie

Duben 2023
V minulých dnech se uskutečnily v Brně a Praze odborné semináře na téma koagulace a hematologie s představením nových analyzátorů společnosti Diagon zastupované v ČR a SR  BioVendorem LM.
Čtěte dále
Novinka Nová souprava sdLDL v nabídce

Nová souprava sdLDL v nabídce

Měření sdLDL-C ve srovnání s tradičními testy LDL-C poskytuje komplexnější představu o riziku kardiovaskulárních onemocnění. sdLDL je cenný screeningový nástroj pro predikci budoucích kardiovaskulárních příhod a v sekundární prevenci subtilní ischemické choroby srdeční (ICHS).
Čtěte dále
Událost ECCMID 2023

ECCMID 2023

15.-18.4.2023
33. Evropský kongres klinické mikrobiologie a infekčních nemocí se opět uskuteční v hybridní podobě online i osobně tentokrát v Kodani. Město se tak v průběhu čtyř dnů promění v jedinečné místo pro navázání nových kontaktů či výměnu znalostí z oboru a přivítá nejméně 14000 odborníků z celého světa.
Čtěte dále
Novinka Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

QualityXplorer je pozitivní kontrola, určena pro ověření funkčnosti systému pro testování specifických IgE pomocí testovacích kazetek Alex. Obsah jednoho balení je dostačující pro osm stanovení (8 zkumavek po 200 ul). V současné době je tato kontrola dodávána s exspirací 12 měsíců.
Čtěte dále
Událost Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Těmito slovy zhodnotil účast firem skupiny BioVendor Group Michal Šteffl, Head of International Sales ve společnosti TestLine.
Čtěte dále