Novinka

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Pandemie onemocnění AIDS v 80. letech zničila nespočet mladých životů. S velkým úsilím se vědci snažili přijít na kloub nové záhadě, s cílem úspěšně čelit bleskovému šíření zákeřného nepřítele. Prakticky jediným řešením byla po dlouhá léta prevence a dostatečná informovanost společnosti.

Právě kvůli šíření povědomí o možných způsobech nákazy, potažmo následné léčbě, byl 1. prosinec ustanoven Světovým dnem boje proti AIDS.

Od roku 1988 je tento den symbolem solidarity, osvěty a urputného boje se zrádným virem.

Čtyři dekády výzkumu posunuli péči o pacienty a celkovou diagnostiku mílovými kroky vpřed. Nyní víme, jak důležitá je nejen prevence, ale především včasná detekce viru. Rychlé zahájení léčby je zcela klíčovým faktorem pro kvalitnější život infikovaných osob.

Testování zatím bohužel není součástí preventivních prohlídek u praktického lékaře. Probíhá výhradně na žádost pacienta. Alternativní možností je využít bezplatné, anonymní diagnostiky v HIV testovacích centrech.

 

Právě anonymita často hraje velmi důležitou roli v rozhodování, zda se dát testovat. Na vlastní kůži si tuto skutečnost ověřili naši kolegové Martin Beer a Hana Štégnerová, kteří na letošním Prague Pride pomáhali s testováním zájemců. Během 10 hodin provedli v improvizované laboratoři Domu světla asi 800 testů.

BioVendor Group je hrdým partnerem laboratoří a testovacích center v boji s AIDS. K odhalování přítomnosti HIV a dalších nakažlivých chorob nám slouží analyzátor GeneXpert, absolutní špička na trhu od společnosti Cepheid, doplněný rozsáhlou nabídkou detekčních kitů. Naše platforma GeneXpert Vám zajistí rychlé a spolehlivé výsledky testů.

 

Máte ještě spoustu nezodpovězených otázek? Obraťte se na naše kolegy z produktové skupiny molekulární diagnostiky BioVendor - Laboratorní medicína a.s. Ochotně Vám pomohou Martin Beer a Hana Štégnerová.

Další aktuality

Událost Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

13. 11. 2023 - 16. 11. 2023
Po roce jsme se opět sešli v Düsseldorfu pod vlajkou BioVendor Group, aby jsme se zúčastnili jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny. Letošní ročník Medica 2023 byl výjimečný zejména díky silnému zájmu zahraničních návštěvníků.
Čtěte dále
Událost Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

7. 11. 2023
Zatímco se tyto dny všichni intenzivně soustředíme na veletrh Medica, v Brně se dějí také zajímavé věci! Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýza dat NGS.
Čtěte dále
Událost Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

listopad 2023
V listopadu je divize Life Science čilá a plánuje účast na řadě významných konferencí. V tomto článku vám představíme, které jsme pro tento měsíc vybrali a kterých se chystáme aktivně zúčastnit.
Čtěte dále
Událost EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

Spolupráce divize molekulární biologie BioVendor LM se spol. Sananim pomáhá na různých úrovních adiktologické péče.
Čtěte dále
Událost BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále