Novinka

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Pandemie onemocnění AIDS v 80. letech zničila nespočet mladých životů. S velkým úsilím se vědci snažili přijít na kloub nové záhadě, s cílem úspěšně čelit bleskovému šíření zákeřného nepřítele. Prakticky jediným řešením byla po dlouhá léta prevence a dostatečná informovanost společnosti.

Právě kvůli šíření povědomí o možných způsobech nákazy, potažmo následné léčbě, byl 1. prosinec ustanoven Světovým dnem boje proti AIDS.

Od roku 1988 je tento den symbolem solidarity, osvěty a urputného boje se zrádným virem.

Čtyři dekády výzkumu posunuli péči o pacienty a celkovou diagnostiku mílovými kroky vpřed. Nyní víme, jak důležitá je nejen prevence, ale především včasná detekce viru. Rychlé zahájení léčby je zcela klíčovým faktorem pro kvalitnější život infikovaných osob.

Testování zatím bohužel není součástí preventivních prohlídek u praktického lékaře. Probíhá výhradně na žádost pacienta. Alternativní možností je využít bezplatné, anonymní diagnostiky v HIV testovacích centrech.

 

Právě anonymita často hraje velmi důležitou roli v rozhodování, zda se dát testovat. Na vlastní kůži si tuto skutečnost ověřili naši kolegové Martin Beer a Hana Štégnerová, kteří na letošním Prague Pride pomáhali s testováním zájemců. Během 10 hodin provedli v improvizované laboratoři Domu světla asi 800 testů.

BioVendor Group je hrdým partnerem laboratoří a testovacích center v boji s AIDS. K odhalování přítomnosti HIV a dalších nakažlivých chorob nám slouží analyzátor GeneXpert, absolutní špička na trhu od společnosti Cepheid, doplněný rozsáhlou nabídkou detekčních kitů. Naše platforma GeneXpert Vám zajistí rychlé a spolehlivé výsledky testů.

 

Máte ještě spoustu nezodpovězených otázek? Obraťte se na naše kolegy z produktové skupiny molekulární diagnostiky BioVendor - Laboratorní medicína a.s. Ochotně Vám pomohou Martin Beer a Hana Štégnerová.

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále