Ve vzdělávání nejsme nováčky
Naše vzdělávací aktivity nejsou novinkou, ale přirozenou součástí našeho zaměření na inovace a podporu profesionálního růstu. Vznikem BioVendor Group Academy tak dáváme vzdělávání pouze jasnější kontury. Je určena nejen akademickému prostředí, ale i odborníkům z praxe, kteří se chtějí dále rozvíjet v oblasti laboratorní diagnostiky.
Nabízíme:
• Workshopy a semináře (např. Odborný seminář: Precizní medicína a NGS)
• Edukační videa a videotutoriály (např. tutoriál k SW GENOVESA)
• Webináře s odborníky, kde se sdílejí nejnovější poznatky a trendy v oblasti laboratorní diagnostiky
(např. webinář o lymeské borelióze a interpretaci protilátek)
• Podporu vědeckých projektů a inovací, které pomáhají přenášet výzkum do praxe
• Spolupráci s univerzitami v rámci industriálních doktorských programů a vědeckého výzkumu,
přednášky našich odborníků přímo na univerzitách
• Exkurze pro žáky základních, středních i vysokých škol
Martina Hložánková, ředitelka BioVendor R&D, k tomu říká: „Naší vizí je moderní dynamická platforma, která reflektuje aktuální trendy a reaguje na potřeby trhu. Ale nejde nám jen o vzdělávání studentů. Chceme také aktivně podpořit odborníky v praxi.“
V BioVendor Group Academy dlouhodobě spolupracujeme s univerzitami, vědeckými institucemi a průmyslovými partnery, abychom společně posouvali hranice oboru. Cílem nového projektu BioVendor Group Academy je na naše dosavadní aktivity v oblasti vzdělávání navázat, rozšířit je a dát jim logickou strukturu.
Budoucí vědkyně a vědci v praxi
Spolupracujeme například s Masarykovou univerzitou, Mendelovou univerzitou či VUT a výzkumnými institucemi, jako je CEITEC. Aktivně podporujeme mladé vědce prostřednictvím doktorských programů, stáží a mentoringu. Díky BioVendor Group Academy mají studenti šanci získat zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi a v praxi se připravit na kariéru v biotechnologickém průmyslu.
Studenti Masarykovy univerzity se pod vedením našich odborníků zapojili například do výzkumu Alzheimerovy choroby nebo do vývoje v oblasti CLIA a NGS. Tento model propojení akademické a komerční sféry byl oceněn i Ministerstvem pro vědu, výzkum a inovace ČR jako příklad efektivní spolupráce. Jako uznání naší dlouholeté kvalitní spolupráce na vědeckých projektech a za propojení studentů s praxí v rámci BioVendor Group Academy nám byla také udělena cena Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.
Podrobnější informace o spolupráci si přečtěte v článku na LinkedIn.
Exkurze pro školy
V rámci činnosti poskytujeme exkurze pro žáky základních a středních škol, kteří díky nim mohou nahlédnout do světa biotechnologií a laboratorní diagnostiky. Tyto návštěvy jsou součástí naší podpory STEM vzdělávání a pomáhají žákům seznámit se s moderním laboratorním prostředím.
Průkopníci inovací a vzdělávání
Veronika Seidlová, ředitelka BioVendor MDx, dodává: „Naše inovativní produkty přinášejí nejen technologický pokrok, ale také odpovědnost za vzdělávání našich zákazníků a partnerů. Věříme, že jen díky hlubokému porozumění mohou laboratoře plně využít potenciál moderních diagnostických metod.“
Proto se v BioVendor Group zaměřujeme na edukaci v klíčových oblastech, jako je automatizace laboratorních procesů či personalizovaná medicína. Rychlý rozvoj těchto technologií přináší nové výzvy, například potřebu odborníků vzdělávat se v bioinformatice – tématu, kterému se věnujeme i v našich seminářích.
Vzdělávání a inovace jdou ruku v ruce – a my jsme připraveni na této cestě odbornou komunitu podporovat.