Událost

Velvet Innovation Conference 2023: Co nás čeká v blízké a daleké budoucnosti?

15. 11. 2023
Velvet Innovation spojuje lidi, kteří chtějí utvářet inovační ekosystém #brnoregion a významně se odlišovat. Usilují o mírové inovace, které pomáhají lidem a planetě.

I letos jsme se zúčastnili Velvet Innovation Conference 2023, dnes již tradiční události našeho regionu pořádané Jihomoravským inovačním centrem, jehož jsme dlouhodobě hrdým partnerem. 

A o jakých tématech se diskutovalo tentokrát? 

Celé odpoledne bylo nabité přednáškami z oblasti udržitelnosti a prosperity regionu. Úvodní přednášky s názvem Sustainable prosperity of the region (video) se zhostila CEO společnosti Future studies v Kodani Daria Krivonos, která apelovala na význam megatrendů a nečekaných událostí v budoucím plánování.

Hojně navštívena byla přednáška “Future of Work”. Úvodní slovo si vzal Filip Dřímalka, zakladatel společnosti Digiskills & Digitask. Následovala debata odborníků z oblasti využití umělé inteligence ve firmách, která poukázala na dopady digitalizace a automatizace.

Letošní rok byla zvláštní pozornost věnována networkingu a případovým studiím.  

Z konference si odnášíme mnoho užitečného a těšíme se na příští ročník! 

 

O svůj pohled na akci se podělila kolegyně Michala Novosadová:

Velvet Innovation Conference svojí otevřenou formou a organizací, i přes svoji velikost, je pro mne úžasná nejen zajímavými přednáškami a panelovými diskuzemi spojujícími nečekané osobnosti, ale především nádherně uvolněným prostředím s velkorysým množstvím networkingového času, kde potkáte lidi, u nichž by vás běžně nenapadlo, kolik máte společných témat a jak zajímavé podněty a nápady si od nich můžete odnést.

Další aktuality

Událost CLIA workshop ve slovenském duchu

CLIA workshop ve slovenském duchu

20. června 2024

Ke konci června jsme na Karásku uspořádali workshop zaměřený na řešení CLIA. Zúčastnilo se ho 6 klientů z různých koutů Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov. 

Čtěte dále
Událost Workshop Aesku na Karásku

Workshop Aesku na Karásku

11. - 12. černa 2024

Stejně jako minulý rok, jsme i letos přivítali na Karásku laboratorní pracovníky, kteří se specializují na přípravu a vyhodnocení metody nepřímé imunofluorescence. 

Čtěte dále
Událost Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

Spolupráce s univerzitami na industriálních PhD pracích

červen 2024

Program BioVendor Academy zastřešuje spolupráci s českými vysokými školami, což umožňuje studentům propojit jejich disertační, diplomové nebo bakalářské práce s praktickým výzkumem a vývojem v BioVendor Group. 

Čtěte dále
Událost Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

Teambuilding aneb mrkněte, co všechno jsme zažili

6. června 2024

Krásné datum 6.6. propojilo kolegy z českých a slovenských divizí naší firmy, aby se již po čtvrté setkali na půdě areálu Šneksport. 

Čtěte dále
Událost Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

Představení novinek na LABOREXPO & PROCESEXPO

5. - 6. června 2024

Veletrh je již za námi. Byly to dva dny plné inovací, objevů a inspirativních setkání! Pojďte se spolu s námi podívat, jak to celé probíhalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a udělali z této akce nezapomenutelný zážitek.

Čtěte dále
Událost  Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

Historie a genetika se setkaly na ESHG 2024 v Berlíně

1. - 2. června 2024

V Berlíně se uskutečnil 57. ročník ESHG, kde byly prezentovány nejnovější výzkumy genomu, technologické inovace a diskutovány etické otázky. Hlavními řečníky byli Svante Pääbo a další nositelé Nobelovy ceny.

Čtěte dále
Událost Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

Workshop o Alzheimerově nemoci opět u nás na Karásku

23. května 2024

Podruhé jsme s nadšením přivítali partnery projektu ADDIT-CE* na workshopu zaměřeném na inovace v diagnostice a léčbě Alzheimerovy nemoci.

Čtěte dále
Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále