Událost

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Tak jako každý rok bychom rádi využili příležitosti a 29. dubna, vyhlášeného jako Světový den imunologie, bychom rádi poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v produkty, které již řadu let dodáváme na český a slovenský trh.

Světový den imunologie a jeho význam

Světový den imunologie nám připomíná klíčový význam imunologie pro lidské zdraví. Tento den je příležitostí nejen pro osvětu veřejnosti, ale i pro zdůraznění významu pokroku v diagnostických metodách, které umožňují efektivnější boj s mnoha onemocněními. Společnost BioVendor, jakožto přední distributor v oblasti imunologické diagnostiky v České republice a na Slovensku, hraje klíčovou roli v tomto procesu. 

Klíčoví partneři ve světě imunologické diagnostiky

BioVendor už řadu let úspěšně spolupracuje se světově uznávanými dodavateli, které reprezentuje na českém a slovenském trhu. Jedním z nich je společnost Bühlmann, se kterou spolupracujeme především v oblasti stanovení fekálního kalprotektinu, hrajícího významnou roli v laboratorní diagnostice nespecifických střevních zánětů (IBD). V případě aplikace biologické léčby u pacientů s IBD je pak v případě nutnosti stanovení koncentrace těchto léčiv či přítomnosti protilátek možné využít zároveň se stanovením fekálního kalprotektinu jednoduché řešení pomocí přístroje Quantum Blue POC reader.  

Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce se společností Aesku, která se zaměřuje na diagnostiku autoimunitních onemocnění pomocí ELISA a IFA metod. Automatizace těchto metod pomocí přístrojů Helmed a Helios značně zjednodušuje a zrychluje diagnostický proces v laboratořích. 

Testy od společnosti D-tek našly své místo na trhu díky velmi snadné automatizaci na přístroji BlueDiver. Díky jednoduché přípravě testu rychlému zpracování spojených se snadnou interpretací, přispívající k vyšší efektivitě a reprodukovatelnosti výsledků.  

Nejnovější technologie přináší společnost MADx s její unikátní čipovou metodou ALEX pro multiplexní stanovení specifických IgE. Tato technologie se právem stala nedílnou součástí diagnostiky v českých i slovenských laboratořích.   

Společný úspěch 

Díky naší spolupráci s mnoha velmi uznávanými dodavateli na poli imunologie, BioVendor významně přispívá k rozvoji imunologické diagnostiky v regionu. Světový den imunologie je připomínkou, že společné úsilí v oblasti výzkumu, diagnostiky a léčby, vede k lepší ochraně lidského zdraví na celém světě. Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto procesu, a děkujeme všem našim partnerům i zákazníkům za jejich důvěru a spolupráci.

Celý imunologický tým děkuje partnerům i zákazníkům za jejich důvěru a spolupráci.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit

Brožová Kristýna
Brožová Kristýna
Product Manager

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále