Událost

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová, ministryně pro vědu a výzkum, nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.

Představení BioVendor Group a našich inovačních ambicí

V úvodu setkání jsme paní ministryni stručně představili BioVendor Group a naše vývojové programy. Další diskuze směřovala zejména do oblasti uplatnitelnosti našich výsledků vývoje a výzkumu v konkurenčním prostředí IVD trhu, využívání dotací a grantů na vývoj a spolupráce firem s akademickými institucemi.

BioVendor Academy a akademické partnerství

„Paní ministryně ocenila, mimo jiné, i koncept BioVendor Academy a těsnou spolupráci s univerzitami na nové oblasti tzv. profesních (industriálních) PhD nebo naše zapojení do evropských grantových programů (Horizon 2020). Velmi ji zajímalo naše směřování do personalizované diagnostiky ale i do oblastí časné a preventivní diagnostiky, které má přímou návaznost na udržování kvality života v kontextu stárnutí populace,“ říká Martina Hložánková, ředitelka BioVendor Research & Diagnostic Products.

Strategické směřování

„Shodli jsme se, že Jihomoravský kraj a statutární město Brno mají velmi dobře nastavenou regionální inovační strategii a díky tomu funkčně nastavené prostředí pro inovace a spolupráci mezi akademickým sektorem a průmyslem,“ dodává Michal Kostka, CEO BioVendor Group.

Diverzita v praxi: Role žen ve firmě

Velmi nás potěšilo, že paní ministryně ocenila počet žen, které pracují v BioVendoru, včetně vedení společnosti.

Spolupráce a inovace

Toto setkání potvrdilo, že Brno a jeho region mají výborně nastavené podmínky pro inovace a synergetickou spolupráci mezi průmyslem a akademickými kruhy. Jsme vděční za tuto příležitost a těšíme se na další spolupráci na projektech, které přesahují hranice naší země a dotýkají se celoevropských programů jako je Horizon 2020.

Děkujeme paní ministryni Heleně Langšádlové za její čas a velmi příjemnou a obohacující diskuzi!

 

Paní Helena Langšádlová, ministryně pro vědu a výzkum, nás poctila svoji návštěvou.

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Pojďte se spolu s námi retrospektivně podívat na 18. ročník konference RANK.
Čtěte dále