Událost

Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

5. 2. - 8. 2. 2023
Na společné výstavní expozici uprostřed nejrušnějšího pavilonu Za'abeel Hall 5 jsme prezentovali to nejlepší, co skupina BG může nabídnout. Pozornost poutaly všechny hlavní projekty – CLIA, MBA i NGS, které byly stěžejními prvky výstavní prezentace BioVendor Group, včetně prezentovaného analyzátoru KleeYa®.

Série Medlab akcí

První letošní událost ze série Medlab eventů se, jako každoročně, odehrává začátkem února v Dubaji pod názvem Medlab Middle East. Již samotný název prozrazuje, na jakou cílovou skupinu tento populární veletrh a kongres v jednom cílí. V dubnu v nigerijském Lagosu navazuje Medlab West Africa, a série vyvrcholí v červenci Medlab Asia v Bangkoku, kam přiláká odborníky a dodavatele z regionu jihovýchodní Asie.

Rekordní návštěvnost

Rozhodnutí pořadatelů oddělit veletrh Medlab Middle East od současně konaného zdravotnického veletrhu Arab Health se ukázalo jako správné již v minulých letech, a nejnovější rekordní čísla účastníků a vystavovatelů rozptýlila veškeré pochyby. Celkem 833 vystavovatelů z 48 různých zemí a 30 000 návštěvníků vedlo k nutnosti rozšíření o další pavilon, jenž na ploše 1 500 m² poskytl prostor pro 100 dalších vystavovatelů a umožnil vznik nové oblasti pro pořádání konference NextGen Medicine, otevírající nové možnosti v oblasti medicínského výzkumu a praxe.

Právě edukativní část Medlabu je důvodem silného zastoupení odborné veřejnosti mezi návštěvníky veletrhu. Stejného názoru je i Michal Šteffl, vedoucí zahraničního obchodu TestLine: „Na rozdíl od veletrhu Medica v Düsseldorfu, kde se setkáváme téměř výhradně s distributory, na Medlab jezdí i řada místních koncových zákazníků, a to nejen z Blízkého a Středního východu, ale i z Evropy. Lákadlem není jen samotná destinace, ale i doprovodné odborné přednášky.“

Konference NextGen Medicine: Vstup do nové éry personalizované zdravotní péče

Kongres Medlab Middle East je totiž jedinou multioborovou akcí v regionu, pokrývající širokou řadu témat od laboratorního managementu, řízení kvality, klinické biochemie, imunologie a hematologie, přes klinickou mikrobiologii, transfuzní medicínu, histopatologii, až po nové trendy v laboratorním provozu a jejich udržitelnost. Nově vzdělávací část obohatilo zavedení dvou okruhů – NextGen Medicine a Clinical Genomic Interpretation. Každé z témat zachycuje neustále se měnící laboratorní prostředí a můžeme tak sledovat, jak se vědecká pracoviště připravují na přeměnu v inteligentní centra. Účastníci se mohli ponořit do nového věku personalizované medicíny dneška i zítřka, od analýzy orgánů pro transplantace na bázi umělé inteligence až po efektivní správu dat.

Molekulární diagnostika je trendy

Velký boom molekulární diagnostiky potvrzuje Anna Kolouchová, která pracuje na pozici Business Development Managera ve společnosti BioVendor MDx: „Byla jsem dost překvapena množstvím zájmu o technologii NGS a bioinformatické zpracování dat. Je možné, že nám letošní účast na Medlab otevřela nové trhy, kterým jsme před tím nevěnovali velkou pozornost. Bylo až pozoruhodné, jak dobře byli návštěvníci informováni o aktuálních trendech, o jednotlivých molekulárně diagnostických metodách včetně LAMP i miRNA.“

To nejlepší z dílny BG ve světové konkurenci

Její nadšení sdílí i kolegové z ostatních firem skupiny BioVendor Group, kteří na společném stánku v nejživějším pavilonu Za'abeel Hall 5 představili špičku toho, co může BG Group poskytnout. Shoda panuje v zájmu o všechny klíčové projekty – CLIA, MBA i NGS, jejichž prezentace tvořila dominantní část výstavní expozice BioVendor Group, včetně vystaveného analyzátoru KleeYa®. Pozornost přitáhly také další imunodiagnostické produkty zaměřené na technologie RIA a ELISA.

„Z hlediska prezentace novinek a směřování trhu na Medlabu byla zastoupena většina velkých hráčů v oboru,” říká Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor LM. I ji samotnou překvapilo, jaké zastoupení zde měla molekulární diagnostika a jaká řešení i směrem k NGS se na veletrhu objevila. „Ve srovnání s evropskými veletrhy zde bylo vidět v nabídce kromě zastoupení NGS technologie i podstatně více CLIA analyzátorů různých značek, především čínské provenience.”

 

Komplimenty, které zahřály na srdci

„Pozitivním faktem je, že spousta návštěvníků naši společnost znala a vnímá nás jako firmu s dobrým jménem a vysoce kvalitními produkty,” popisuje své dojmy Jaromíra Nováková, Area Sales Manager ve společnosti TestLine. „Je vidět, že svou roli hraje právě kvalita našich produktů, a to je i jeden z důvodů, proč nás některé firmy upřednostňují před levnější čínskou konkurencí,” dodává na závěr.

O tom, jak zásadní akcí pro celou skupinu BioVendor Group veletrh Medlab Middle East je, se shodli jednoznačně všichni naši zástupci. Velké poděkování patří všem našim návštěvníkům a obchodním partnerům, které jsme měli čest přivítat na našem stánku. Tato zkušenost nám poskytuje fantastickou motivaci pro příští rok. Těšíme se na setkání v Dubaji opět příští rok!

 

Za tým BioVendor LM nás reprezetovaly

Brožová Kristýna
Brožová Kristýna
Product Manager
Svobodová Eva
Svobodová Eva
Business Director

Další aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále