Událost

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Největší výstava a kongres v regionu Blízkého východu a severní Afriky zaměřená na nejnovější vybavení, technologie a řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu.

Medlab již jako samostatná akce

Právě letošní 22. ročník Medlab Middle East přilákal do dubajské metropole rekordní počet návštěvníků i vystavovatelů. Organizátoři zareagovali na obrovskou poptávku přesunutím doposud souběžně probíhajícího veletrhu zdravotnické techniky Arab Health na dřívější termín a Medlab se tak na výstavní plochy Světového obchodního centra vrátil jako samostatná akce druhý únorový týden.

Nejen výstava, ale i odborný kongres

Výstavní prostory veletrhu zaměřeného na nejnovější vybavení, technologie a  řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu se nesly v duchu oficiálního sloganu „Paving the way for technological advancements and sustainability in laboratory medicine“. Pod jeho hlavičkou se uskutečnil i odborný kongres zahrnující 12 akreditovaných konferencí z různých oblastí laboratorní medicíny. Jeho součástí bylo i vyhlášení ocenění Lab Sustainability Awards v oblasti udržitelného rozvoje, kterou získala Dubai Police Lab (dubajská policejní laboratoř).

Rekordní čísla návštěvnosti

Velká pozornost byla věnovaná prezentaci vystavujících firem, kterých se letos přihlásilo dokonce dvojnásobné množství. Na ploše šesti výstavních hal v průběhu pouhých čtyř dnů představilo 750 vystavovatelů ze 48 zemí to nejlepší, co může dnešní laboratorní medicína nabídnout. A zájemců byla spousta – branami výstaviště prošlo téměř 30 000 návštěvníků z 200 států. Tyto statistiky potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor – Laboratorní medicína: „Počet návštěvníků letošního MedLabu jednoznačně předčil předchozí ročníky. Na tom jsme se shodli hned s několika dodavateli. Navíc skladba vystavovatelů byla pro mě osobně zajímavější než na Medice, nechyběli zde žádní velcí hráči. Na Medice jsme registrovala spíše záplavu POCT všech možných kategorií, zde to byly jednoznačně malé CLIA analyzátory.

Stánek Z5.D30 v centru dění

Pro obchodníky skupiny BioVendor Group se výstavní expozice Z5.D30 stala po dobu čtyř dnů přechodným útočištěm a místem, kde to opravdu žilo. V samotném centru dění uprostřed výstavních hal 4, 5, 6 v těsném sousedství těch nejvýznamnějších hráčů diagnostického sektoru zářil stánek naší skupiny. Designová expozice převlečená do tradiční bílo-žluté kombinace sloužila pro nepřetržitou řadu meetingů, sjednaných i neplánovaných schůzek, vytváření nových kontaktů. „Konečně po náročných covidových letech jsme se mohli bez omezení setkat s mnoha našimi obchodními partnery. Navázali jsme velkým množstvím schůzek, otevřeli podnětné diskuze a získali řadu cenných názorů. Právě důvěra, se kterou se na nás obrací naši partneři a spolupracovníci, je pro nás velmi motivující,“ vysvětluje Anna Malolepszy, produktová specialistka NGS z ViennaLab. Její slova potvrzuje i Michal Šteffl: „Velký zájem přisuzuji hlavně upevňování naší pozice na těchto trzích ať už prohlubováním vztahů a důvěry s našimi místními partnery, nebo také díky novým produktům a projektům.

Klíčové projekty v kurzu

Prezentaci našich klíčových projektů dominovala technologie CLIA v podobě analyzátoru KleeYa® umístěného v čele stánku. Návštěvníci si tak toto plně automatizované řešení mohli doslova osahat a někteří partneři přišli cíleně jen kvůli tomu. Své publikum si našly i další nosné produkty. „Po prvotním seznámení s naší nabídkou v minulých letech a vybudování důvěry v naše produkty vnímáme výrazně větší zájem a poptávku i po technologii Microblot-Array, která zde začíná být poměrně oblíbená. Zastavilo se za námi několik stávajících koncových uživatelů a dokonce i zástupců dalších institucí, které naše produkty teprve odebírat budou. Návštěvy jsme měli i z Evropy,“ přitakává Michal Šteffl.  

Zvýšený zájem i v oblasti molekulární diagnostiky zaregistrovala Anna Malolepszy: „Hlavním tématem našich jednání byla technologie NGS a současně i testy, založené na PCR technologii.“ Stejného názoru je i Jiří Brzobohatý, Business Development Manager z BioVendor MDx: „Ano, opravdu největší zájem, co se týče produktů MDx, jsem registroval u technologie NGS, ale návštěvníci se ptali i na řešení miRNA nebo LAMP.“  

Sejdeme se zase za rok!

Pro náš BioVendor Group tým znamená Medlab vždy čtyři náročné dny, naplněné spoustou jednání, ale v duchu přátelské atmosféry a vřelého přijetí. Máme před sebou ještě spoustu práce, ale už nyní se těšíme na další ročník. Nezapomeňte! Další ročník Medlab Middle East 2024 se uskuteční od 5. do 8. února 2024!

Další aktuality

Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále