Událost

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Největší výstava a kongres v regionu Blízkého východu a severní Afriky zaměřená na nejnovější vybavení, technologie a řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu.

Medlab již jako samostatná akce

Právě letošní 22. ročník Medlab Middle East přilákal do dubajské metropole rekordní počet návštěvníků i vystavovatelů. Organizátoři zareagovali na obrovskou poptávku přesunutím doposud souběžně probíhajícího veletrhu zdravotnické techniky Arab Health na dřívější termín a Medlab se tak na výstavní plochy Světového obchodního centra vrátil jako samostatná akce druhý únorový týden.

Nejen výstava, ale i odborný kongres

Výstavní prostory veletrhu zaměřeného na nejnovější vybavení, technologie a  řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu se nesly v duchu oficiálního sloganu „Paving the way for technological advancements and sustainability in laboratory medicine“. Pod jeho hlavičkou se uskutečnil i odborný kongres zahrnující 12 akreditovaných konferencí z různých oblastí laboratorní medicíny. Jeho součástí bylo i vyhlášení ocenění Lab Sustainability Awards v oblasti udržitelného rozvoje, kterou získala Dubai Police Lab (dubajská policejní laboratoř).

Rekordní čísla návštěvnosti

Velká pozornost byla věnovaná prezentaci vystavujících firem, kterých se letos přihlásilo dokonce dvojnásobné množství. Na ploše šesti výstavních hal v průběhu pouhých čtyř dnů představilo 750 vystavovatelů ze 48 zemí to nejlepší, co může dnešní laboratorní medicína nabídnout. A zájemců byla spousta – branami výstaviště prošlo téměř 30 000 návštěvníků z 200 států. Tyto statistiky potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor – Laboratorní medicína: „Počet návštěvníků letošního MedLabu jednoznačně předčil předchozí ročníky. Na tom jsme se shodli hned s několika dodavateli. Navíc skladba vystavovatelů byla pro mě osobně zajímavější než na Medice, nechyběli zde žádní velcí hráči. Na Medice jsme registrovala spíše záplavu POCT všech možných kategorií, zde to byly jednoznačně malé CLIA analyzátory.

Stánek Z5.D30 v centru dění

Pro obchodníky skupiny BioVendor Group se výstavní expozice Z5.D30 stala po dobu čtyř dnů přechodným útočištěm a místem, kde to opravdu žilo. V samotném centru dění uprostřed výstavních hal 4, 5, 6 v těsném sousedství těch nejvýznamnějších hráčů diagnostického sektoru zářil stánek naší skupiny. Designová expozice převlečená do tradiční bílo-žluté kombinace sloužila pro nepřetržitou řadu meetingů, sjednaných i neplánovaných schůzek, vytváření nových kontaktů. „Konečně po náročných covidových letech jsme se mohli bez omezení setkat s mnoha našimi obchodními partnery. Navázali jsme velkým množstvím schůzek, otevřeli podnětné diskuze a získali řadu cenných názorů. Právě důvěra, se kterou se na nás obrací naši partneři a spolupracovníci, je pro nás velmi motivující,“ vysvětluje Anna Malolepszy, produktová specialistka NGS z ViennaLab. Její slova potvrzuje i Michal Šteffl: „Velký zájem přisuzuji hlavně upevňování naší pozice na těchto trzích ať už prohlubováním vztahů a důvěry s našimi místními partnery, nebo také díky novým produktům a projektům.

Klíčové projekty v kurzu

Prezentaci našich klíčových projektů dominovala technologie CLIA v podobě analyzátoru KleeYa® umístěného v čele stánku. Návštěvníci si tak toto plně automatizované řešení mohli doslova osahat a někteří partneři přišli cíleně jen kvůli tomu. Své publikum si našly i další nosné produkty. „Po prvotním seznámení s naší nabídkou v minulých letech a vybudování důvěry v naše produkty vnímáme výrazně větší zájem a poptávku i po technologii Microblot-Array, která zde začíná být poměrně oblíbená. Zastavilo se za námi několik stávajících koncových uživatelů a dokonce i zástupců dalších institucí, které naše produkty teprve odebírat budou. Návštěvy jsme měli i z Evropy,“ přitakává Michal Šteffl.  

Zvýšený zájem i v oblasti molekulární diagnostiky zaregistrovala Anna Malolepszy: „Hlavním tématem našich jednání byla technologie NGS a současně i testy, založené na PCR technologii.“ Stejného názoru je i Jiří Brzobohatý, Business Development Manager z BioVendor MDx: „Ano, opravdu největší zájem, co se týče produktů MDx, jsem registroval u technologie NGS, ale návštěvníci se ptali i na řešení miRNA nebo LAMP.“  

Sejdeme se zase za rok!

Pro náš BioVendor Group tým znamená Medlab vždy čtyři náročné dny, naplněné spoustou jednání, ale v duchu přátelské atmosféry a vřelého přijetí. Máme před sebou ještě spoustu práce, ale už nyní se těšíme na další ročník. Nezapomeňte! Další ročník Medlab Middle East 2024 se uskuteční od 5. do 8. února 2024!

Další aktuality

Novinka Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

Pozitivní kontrola pro test Alex nově dodávaná přímo společností Macro Array Diagnostics

QualityXplorer je pozitivní kontrola, určena pro ověření funkčnosti systému pro testování specifických IgE pomocí testovacích kazetek Alex. Obsah jednoho balení je dostačující pro osm stanovení (8 zkumavek po 200 ul). V současné době je tato kontrola dodávána s exspirací 12 měsíců.
Čtěte dále
Novinka All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

All-in-one NGS řešení pro diagnostiku cystické fibrózy

Cystická fibróza je dědičné onemocnění postihující plíce, trávicí systém a další orgány v těle způsobené mutacemi v genu CFTR. Náš uživatelsky přívětivý fastGEN CFTR kit nabízí jednoduchou a rychlou analýzu genu CFTR pro včasné rozpoznání cystické fibrózy.
Čtěte dále
Novinka ampliCube diferenciace Ureaplasmat

ampliCube diferenciace Ureaplasmat

Řada RT-PCR kitů ampliCube rozšířila nabídku o rozlišení Ureaplasma urealyticum a Ureaplasma parvum.
Čtěte dále
Novinka Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Diagnostika SARS-CoV-2 a virové chřipky Influenza A/B do 20 minut odkudkoliv

Simultánní test pro chřipku a covid nyní provedete snadno i mimo laboratoř.
Čtěte dále
Událost Medlab Middle East 2023

Medlab Middle East 2023

6.- 9.2. 2023
Navštivte nás na Medlabu 2023, stánek Z5.D30!
Čtěte dále
Událost Přes 400 schůzek během 4 dnů.  Na Medice to opět žilo!

Přes 400 schůzek během 4 dnů. Na Medice to opět žilo!

14. - 17. 11. 2022
Každoroční příležitost setkat se s našimi stávajícími obchodními partnery i dodavateli a navázat nové kontakty.
Čtěte dále
Novinka  GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

GeneXpert – expert na diagnostiku nejen HIV

Společně s Českou společností AIDS pomoc, z.s. dlouhodobě testujeme nejen v rámci Světového dne AIDS. Díky prvotřídnímu analyzátoru GeneXpert pomáháme tisícům nakažených pacientů se včasnou léčbou.
Čtěte dále
Novinka RIQAS od RANDOXU

RIQAS od RANDOXU

Nové externí kontroly s obrovskou srovnávací databází.
Čtěte dále