Událost

Medlab 2023: „Účast a zájem našich partnerů byly enormní“

Únor 2023
Největší výstava a kongres v regionu Blízkého východu a severní Afriky zaměřená na nejnovější vybavení, technologie a řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu.

Medlab již jako samostatná akce

Právě letošní 22. ročník Medlab Middle East přilákal do dubajské metropole rekordní počet návštěvníků i vystavovatelů. Organizátoři zareagovali na obrovskou poptávku přesunutím doposud souběžně probíhajícího veletrhu zdravotnické techniky Arab Health na dřívější termín a Medlab se tak na výstavní plochy Světového obchodního centra vrátil jako samostatná akce druhý únorový týden.

Nejen výstava, ale i odborný kongres

Výstavní prostory veletrhu zaměřeného na nejnovější vybavení, technologie a  řešení ve všech oborech zdravotnického laboratorního průmyslu se nesly v duchu oficiálního sloganu „Paving the way for technological advancements and sustainability in laboratory medicine“. Pod jeho hlavičkou se uskutečnil i odborný kongres zahrnující 12 akreditovaných konferencí z různých oblastí laboratorní medicíny. Jeho součástí bylo i vyhlášení ocenění Lab Sustainability Awards v oblasti udržitelného rozvoje, kterou získala Dubai Police Lab (dubajská policejní laboratoř).

Rekordní čísla návštěvnosti

Velká pozornost byla věnovaná prezentaci vystavujících firem, kterých se letos přihlásilo dokonce dvojnásobné množství. Na ploše šesti výstavních hal v průběhu pouhých čtyř dnů představilo 750 vystavovatelů ze 48 zemí to nejlepší, co může dnešní laboratorní medicína nabídnout. A zájemců byla spousta – branami výstaviště prošlo téměř 30 000 návštěvníků z 200 států. Tyto statistiky potvrzuje i Kristýna Brožová, produktová manažerka BioVendor – Laboratorní medicína: „Počet návštěvníků letošního MedLabu jednoznačně předčil předchozí ročníky. Na tom jsme se shodli hned s několika dodavateli. Navíc skladba vystavovatelů byla pro mě osobně zajímavější než na Medice, nechyběli zde žádní velcí hráči. Na Medice jsme registrovala spíše záplavu POCT všech možných kategorií, zde to byly jednoznačně malé CLIA analyzátory.

Stánek Z5.D30 v centru dění

Pro obchodníky skupiny BioVendor Group se výstavní expozice Z5.D30 stala po dobu čtyř dnů přechodným útočištěm a místem, kde to opravdu žilo. V samotném centru dění uprostřed výstavních hal 4, 5, 6 v těsném sousedství těch nejvýznamnějších hráčů diagnostického sektoru zářil stánek naší skupiny. Designová expozice převlečená do tradiční bílo-žluté kombinace sloužila pro nepřetržitou řadu meetingů, sjednaných i neplánovaných schůzek, vytváření nových kontaktů. „Konečně po náročných covidových letech jsme se mohli bez omezení setkat s mnoha našimi obchodními partnery. Navázali jsme velkým množstvím schůzek, otevřeli podnětné diskuze a získali řadu cenných názorů. Právě důvěra, se kterou se na nás obrací naši partneři a spolupracovníci, je pro nás velmi motivující,“ vysvětluje Anna Malolepszy, produktová specialistka NGS z ViennaLab. Její slova potvrzuje i Michal Šteffl: „Velký zájem přisuzuji hlavně upevňování naší pozice na těchto trzích ať už prohlubováním vztahů a důvěry s našimi místními partnery, nebo také díky novým produktům a projektům.

Klíčové projekty v kurzu

Prezentaci našich klíčových projektů dominovala technologie CLIA v podobě analyzátoru KleeYa® umístěného v čele stánku. Návštěvníci si tak toto plně automatizované řešení mohli doslova osahat a někteří partneři přišli cíleně jen kvůli tomu. Své publikum si našly i další nosné produkty. „Po prvotním seznámení s naší nabídkou v minulých letech a vybudování důvěry v naše produkty vnímáme výrazně větší zájem a poptávku i po technologii Microblot-Array, která zde začíná být poměrně oblíbená. Zastavilo se za námi několik stávajících koncových uživatelů a dokonce i zástupců dalších institucí, které naše produkty teprve odebírat budou. Návštěvy jsme měli i z Evropy,“ přitakává Michal Šteffl.  

Zvýšený zájem i v oblasti molekulární diagnostiky zaregistrovala Anna Malolepszy: „Hlavním tématem našich jednání byla technologie NGS a současně i testy, založené na PCR technologii.“ Stejného názoru je i Jiří Brzobohatý, Business Development Manager z BioVendor MDx: „Ano, opravdu největší zájem, co se týče produktů MDx, jsem registroval u technologie NGS, ale návštěvníci se ptali i na řešení miRNA nebo LAMP.“  

Sejdeme se zase za rok!

Pro náš BioVendor Group tým znamená Medlab vždy čtyři náročné dny, naplněné spoustou jednání, ale v duchu přátelské atmosféry a vřelého přijetí. Máme před sebou ještě spoustu práce, ale už nyní se těšíme na další ročník. Nezapomeňte! Další ročník Medlab Middle East 2024 se uskuteční od 5. do 8. února 2024!

Další aktuality

Událost Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

13. 11. 2023 - 16. 11. 2023
Po roce jsme se opět sešli v Düsseldorfu pod vlajkou BioVendor Group, aby jsme se zúčastnili jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny. Letošní ročník Medica 2023 byl výjimečný zejména díky silnému zájmu zahraničních návštěvníků.
Čtěte dále
Událost Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

7. 11. 2023
Zatímco se tyto dny všichni intenzivně soustředíme na veletrh Medica, v Brně se dějí také zajímavé věci! Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýza dat NGS.
Čtěte dále
Událost Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

listopad 2023
V listopadu je divize Life Science čilá a plánuje účast na řadě významných konferencí. V tomto článku vám představíme, které jsme pro tento měsíc vybrali a kterých se chystáme aktivně zúčastnit.
Čtěte dále
Událost EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

Spolupráce divize molekulární biologie BioVendor LM se spol. Sananim pomáhá na různých úrovních adiktologické péče.
Čtěte dále
Událost BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost  XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

XVI. celostátní sjezd klinické biochemie

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále