Událost

Laboratorní medicína v roce 2023: Co jsme se naučili na sjezdu ČSKB?

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie v rámci XVI. celostátního sjezdu České společnosti klinické biochemie. Sjezd, konaný v moderním Kongresovém centru ALDIS, potvrdil nejen svůj statut jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny v České republice, ale také podnítil dynamické diskuse a přinesl nové inovativní myšlenky do oboru.

Díky prostorným konferenčním sálům a dalším zázemím, které centrum ALDIS nabízí, bylo možné uspořádat širokou škálu odborných sekcí. Doprovodné prezentace nabídly nejnovější technologické inovace, zatímco diskusní zóny a posterová sekce byly doslova přeplněny nadšenými účastníky.

Klinická biochemie je na prahu nových možností a výzev

Zásadní témata sjezdu zahrnovala rozvoj oboru, jeho management, systém a vzdělávání. Bylo jasné, že klinická biochemie je nyní příležitostí v propojení a rozšíření oblastmi molekulární biologie a separačních metod, například detekce pomocí hmotnostní spektrometrie, dostává k nových výzvám a možnostem diagnostiky. Diskuse o kalciofosfátovém metabolismu, uplatnění oboru v kardiologii a technologických aspektech automatizace byly také v centru pozornosti. Zajímavým inovativním tématem bylo zahrnutí umělé inteligence (AI) a jejího stále rostoucího vlivu na laboratorní medicínu.

Mezinárodní odborníci na pódiu

Jedním z vrcholů sjezdu bylo vystoupení několika špičkových odborníků z Evropy. Dr. Ch.J.L. Farrell z Austrálie přednesl téma "Umělá inteligence v praxi. Profesor M. Plebani z Itálie se věnoval tématu "Integrovaná diagnostika: budoucnost laboratorní medicíny?". Dr. E. Cavalier z Belgie se zaměřil na "Aktualizace v PTH". Jejich přednášky nejen osvětlily nejnovější trendy a postupy v oboru, ale také umožnily účastníkům porovnat, kde stojí česká klinická biochemie v mezinárodním kontextu.

Pozvání na workshop v Praze

Během sjezdu jsme měli tu čest představit naši novinku v - automatickou sedimentaci (ERS) od italské značky DIESSE, s níž máme již dlouhodobou zkušenost v podobě spolupráce naší dceřiné společnosti Test Line. Paralelně s tím jsme společnost Randox, jejíž výhradní zastoupení v České republice zajišťujeme už více než rok. 

Když se teorie setká s praxí

Závěrem můžeme říci, že XVI. celostátní sjezd klinické biochemie byl skvělým příkladem toho, jak akademické a průmyslové komunity mohou spolupracovat na posunutí hranic vědeckého poznání. Díky této události je česká komunita klinické biochemie ještě lépe připravena čelit výzvám budoucnosti.

 

Zajímá Vás značka DIESSE nebo Randox? Ozvěte se nám

Dostalíková Eva
Dostalíková Eva
Customer Support Specialist
Biochemistry & Hematology

Další aktuality

Událost Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

Medica 2023: Čtyřdenní maraton nezapomenutelných setkání

13. 11. 2023 - 16. 11. 2023
Po roce jsme se opět sešli v Düsseldorfu pod vlajkou BioVendor Group, aby jsme se zúčastnili jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny. Letošní ročník Medica 2023 byl výjimečný zejména díky silnému zájmu zahraničních návštěvníků.
Čtěte dále
Událost Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýzy dat NGS

7. 11. 2023
Zatímco se tyto dny všichni intenzivně soustředíme na veletrh Medica, v Brně se dějí také zajímavé věci! Uspořádali jsme odborný seminář na téma zpracování a analýza dat NGS.
Čtěte dále
Událost Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

Účast divize Life Science na nadcházejících konferencích

listopad 2023
V listopadu je divize Life Science čilá a plánuje účast na řadě významných konferencí. V tomto článku vám představíme, které jsme pro tento měsíc vybrali a kterých se chystáme aktivně zúčastnit.
Čtěte dále
Událost EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

EHRA Zpráva o bariérách ve vstupu do adiktologických zařízení pro uprchlíky z Ukrajiny

Spolupráce divize molekulární biologie BioVendor LM se spol. Sananim pomáhá na různých úrovních adiktologické péče.
Čtěte dále
Událost BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

BioVendor WS, tentokrát na téma kontrol kvality

září 2023
Odborný workshop na téma externí a interní kontroly kvality navázal na obnovenou tradici seminářů pro odborníky ze všech oborů a koutů diagnostiky. Tentokrát jsme zvolily téma, které provází každou laboratoř a v kterém my, díky výhradnímu zastoupení společnosti Randox v ČR, můžeme poskytnout řešení.
Čtěte dále
Událost Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Prestižní ocenění European Entrepreneurial Region 2024 pro náš region

Naší obchodní, výzkumnou i výrobní činností a podporou projektů patřící do #brnoregion a JIC přispíváme k růstu a úspěchu nejen města Brna, ale celé Jižní Moravy, která je naším domovem už více než 30 let.
Čtěte dále
Událost Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

Festival Prague Pride 2023 - Tradičnější, než si myslíte

7. 8. 2023 – 13. 8. 2023
Proběhl 13. ročník festivalu lidských práv, největší LGBTQ+ akce roku v České republice. Během jediného týdnu se návštěvníci festivalu mohli zúčastnit více než 180 akcí...
Čtěte dále
Novinka Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Kratom - volně dostupná droga, kterou umíme snadno odhalit!

Psychoaktivní látka, která je svými účinky srovnatelná s opiáty, je v poslední době jednou z nejčastěji jmenovaných. Hlavní problém spočívá mimo jiné v tom, že není na našem trhu nijak regulovaná a lze se k ní velmi snadno dostat.
Čtěte dále