Událost

Laboratorní medicína v roce 2023: Co jsme se naučili na sjezdu ČSKB?

17. 9. 2023 - 19. 9. 2023
Hradec Králové, město bohaté historie a kultury, nedávno přivítalo stovky odborníků a příznivců klinické biochemie v rámci XVI. celostátního sjezdu České společnosti klinické biochemie. Sjezd, konaný v moderním Kongresovém centru ALDIS, potvrdil nejen svůj statut jedné z největších událostí v oblasti laboratorní medicíny v České republice, ale také podnítil dynamické diskuse a přinesl nové inovativní myšlenky do oboru.

Díky prostorným konferenčním sálům a dalším zázemím, které centrum ALDIS nabízí, bylo možné uspořádat širokou škálu odborných sekcí. Doprovodné prezentace nabídly nejnovější technologické inovace, zatímco diskusní zóny a posterová sekce byly doslova přeplněny nadšenými účastníky.

Klinická biochemie je na prahu nových možností a výzev

Zásadní témata sjezdu zahrnovala rozvoj oboru, jeho management, systém a vzdělávání. Bylo jasné, že klinická biochemie je nyní příležitostí v propojení a rozšíření oblastmi molekulární biologie a separačních metod, například detekce pomocí hmotnostní spektrometrie, dostává k nových výzvám a možnostem diagnostiky. Diskuse o kalciofosfátovém metabolismu, uplatnění oboru v kardiologii a technologických aspektech automatizace byly také v centru pozornosti. Zajímavým inovativním tématem bylo zahrnutí umělé inteligence (AI) a jejího stále rostoucího vlivu na laboratorní medicínu.

Mezinárodní odborníci na pódiu

Jedním z vrcholů sjezdu bylo vystoupení několika špičkových odborníků z Evropy. Dr. Ch.J.L. Farrell z Austrálie přednesl téma "Umělá inteligence v praxi. Profesor M. Plebani z Itálie se věnoval tématu "Integrovaná diagnostika: budoucnost laboratorní medicíny?". Dr. E. Cavalier z Belgie se zaměřil na "Aktualizace v PTH". Jejich přednášky nejen osvětlily nejnovější trendy a postupy v oboru, ale také umožnily účastníkům porovnat, kde stojí česká klinická biochemie v mezinárodním kontextu.

Pozvání na workshop v Praze

Během sjezdu jsme měli tu čest představit naši novinku v - automatickou sedimentaci (ERS) od italské značky DIESSE, s níž máme již dlouhodobou zkušenost v podobě spolupráce naší dceřiné společnosti Test Line. Paralelně s tím jsme společnost Randox, jejíž výhradní zastoupení v České republice zajišťujeme už více než rok. 

Když se teorie setká s praxí

Závěrem můžeme říci, že XVI. celostátní sjezd klinické biochemie byl skvělým příkladem toho, jak akademické a průmyslové komunity mohou spolupracovat na posunutí hranic vědeckého poznání. Díky této události je česká komunita klinické biochemie ještě lépe připravena čelit výzvám budoucnosti.

 

Zajímá Vás značka DIESSE nebo Randox? Ozvěte se nám

Dostalíková Eva
Dostalíková Eva
Customer Support Specialist
Biochemistry & Hematology

Další aktuality

Událost Jsme hrdí signatáři projektu STEM

Jsme hrdí signatáři projektu STEM

květen 2024

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Ambicí společného úsilí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Čtěte dále
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizované léčbě leukemie

1. května 2024

BioVendor MDx představuje revoluční NGS řešení fastGEN, první komerčně dostupný NGS kit pro detekci fúzního genu BCR::ABL1.

Čtěte dále
Událost Světový den imunologie

Světový den imunologie

29. dubna 2024
Jako každý rok bychom rádi využili příležitosti Světového dne imunologie, abychom poděkovali našim věrným zákazníkům a spolupracovníkům za jejich důvěru v naše imunologické a alergologické produkty.
Čtěte dále
Událost Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

Naše účast na 26. celostátní konferenci DNA diagnostiky

17. - 19. dubna 2024

Na Celostátní konferenci DNA diagnostiky, která se letos konala v brněnském hotelu Passage, jsme hrdě reprezentovali naše žlutobílomodré barvy a představili naše produkty v oblasti molekulární diagnostiky. 

Čtěte dále
Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace pochválila BioVendor Academy

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

Vítejte na setkání uživatelů technologie ALEX

11. dubna 2024

Společně se zástupci společnosti MADx jsme v dubnu pořádali historicky první ALEX uživatelský den, zaměřený na multiplexní stanovení specifických IgE, uživatelské zkušenosti a prezentaci plánovaných novinek.

Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále