Událost

Aktuální směry v rutinní analýze nukleových kyselin

20. - 21. března 2024
V polovině března se Hotel Zlatá Štika v Pardubicích proměnil v epicentrum vědy a výzkumu. Díky 18. ročníku konference Rutinní analýza nukleových kyselin (RANK), kterou pořádala společnost MeDiLa ve spolupráci s Českou společností klinické biochemie ČLS JEP a Katedrou biologických a biochemických věd FCHT Univerzita Pardubice, se zde sešli odborníci z celé republiky, aby sdíleli nejnovější poznatky a vývoj v oblasti genetiky a molekulární biologie.

Přednášky, které formují budoucnost

Program konference byl nabitý širokou škálou témat, od analýzy humánního genomu a jeho využití v onkologii, prenatální a preimplantační diagnostice, přes molekulárně biologické postupy v infektologii, až po integraci molekulárně-biologických postupů do rutinní laboratorní medicíny. Nechyběla ani témata jako využití umělé inteligence v analýze nukleových kyselin.

Očima účastníka

Eva Dulavová, která se konference zúčastnila, se s námi podělila o své zážitky. „Těšila jsem se na zajímavé přednášky a možnost setkat se s našimi zákazníky, a musím říci, že moje očekávání byla více než splněna,“ říká Eva. Zejména ji zaujal blok věnovaný klíšťatům, jejich životnímu cyklu a patogenům, které mohou přenášet. „Informace o přenosu viru klíšťové encefalitidy a borelií byly fascinující, stejně jako praktické informace o životním cyklu klíštěte,“ dodává s nadšením. 

Kromě toho vyzdvihuje skvělou organizaci konference a možnost navázat nové kontakty. „Tradičně velmi dobře zorganizováno, s mnoha příležitostmi pro navázání nových profesních vztahů,“ hodnotí. Důraz na genetiku a sekvenování DNA, jak ukázaly mnohé přednášky, podle ní jasně ukazuje směr, kterým se obor ubírá. „Sekvenování a umělá inteligence budou mít stále větší význam v naší práci, předpovídá.

Na závěr Eva doporučuje účast na RANK všem, kteří se zajímají o nejnovější vývoj v laboratorní diagnostice a genetice. „Konference je příjemně komorní, plná vzdělaných lidí a zajímavých přednášek. A pokud jde o společenský večer, tak si s kostýmem moc hlavu nelamte,“ usmívá se. Letos se měl každý účastník obléknout ve stylu Oldies. A jak jim to slušeno, no povězte sami :). 

Závěrečné poděkování

Děkuji všem přednášejícím, že se podělili o výsledky své práce a všem zákazníkům, kteří se zastavili na kus řeči či odborné polemiky nebo si prostě jen vzali bonbón a prohodili s námi pár slov.

Již se těšíme na další společné setkání. 

 

Za tým BioVendor nás reprezentovaly

Dulavová Eva
Dulavová Eva
Product Manager
Procházková Barbora
Procházková Barbora
Assistant
Molecular biology

Další aktuality

Událost Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace navštívila BioVendor!

9. dubna 2024
Paní Helena Langšádlová nás poctila návštěvou, během které jsme měli příležitost strávit příjemné chvíle v obohacující diskuzi o klíčových tématech naší společnosti a možnostech jejího dalšího rozvoje.
Čtěte dále
Událost Nárůst případů černého kašle v České republice

Nárůst případů černého kašle v České republice

duben 2024
Přestože mnozí považují černý kašel za nemoc minulosti, počet nakažených v letošním roce mluví o opaku. Zaznamenáváme rekordní výskyt této choroby. V BioVendoru jsme připraveni.
Čtěte dále
Událost Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

Společnost Podané ruce a GeneXpert: Snazší přístup k léčbě HCV

duben 2024
V rámci našeho společného úsilí o zlepšení přístupu k léčbě viru hepatitidy C (HCV) u osob, které užívají drogy injekčně, jsme ve spolupráci s klinikou Podané ruce o.p.s. spustili provoz analyzátoru GeneXpert.
Čtěte dále
Událost XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

XVIII. ročník Regionální konference Nejedlého Kladno

16. dubna 2024
V půlce dubna proběhne již 18. ročník Regionální konference – Nejedlého Kladno a naše divize se tradičně účastní, tentokrát i s přednáškou na téma MxA - marker virové infekce.
Čtěte dále
Událost Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

Týden mozku 2024: Svět neurovědy na dosah ruk

11. - 17. března 2024
V rámci globální iniciativy Brain Awareness Week, největší světové kampaně zaměřené na zvyšování veřejného povědomí o významu a přínosech vědeckého bádání v oblasti mozku, se i Česká republika zapojí do celosvětové osvěty.
Čtěte dále
Novinka Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

Rozšiřujeme nabídku ELISA souprav, které sami vyrábíme!

březen 2024
Celá řada ELISA souprav je validována pro různé typy vzorků a soupravy obsahují kontroly kvality, které umožnují sledovat konzistenci měřených výsledků a minimalizují riziko vzniku chyb.
Čtěte dále
Událost Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

Ve třetím roce svého působení nabízí CLIA 50 testovacích parametrů a IVDR certifikací

březen 2024
Projekt CLIA od společnosti BioVendor Group vstupuje do třetího roku svého působení na trhu a úspěšně se zavádí na prestižních pracovištích v České republice i v zahraničí.
Čtěte dále
Událost Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

Jsme vnímáni jako firma s pozitivním jménem a vysokou kvalitou produktů

5. 2. - 8. 2. 2023
První letošní událost ze série Medlab eventů se, jako každoročně, odehrává začátkem února v Dubaji pod názvem Medlab Middle East.
Čtěte dále