Bio Vendor

PetriSwiss PS900P

PetriSwiss PS900P
Katalogové číslo: 910000
Výrobce: Biotool AG
Velikost balení:

Popis

Automatizovaný a velmi přesný plnící systém Petriho misek o průměru 90 mm, s možností integrace popisu Petriho misek na vnější straně spodní části Petriho misky.

Kapacita rozplňování bez přerušení cyklu je téměř neomezená, systém je schopen naplnit za 1 hodinu:

- maximálně 1 300 ks Petriho misek při plnění bez potisku
- maximálně 900 ks Petriho misek při plnění s potiskem misek

Nastavitelný objem dávkovaného média do jedné Petriho misky: 1,0 – 99,9 ml s přesností 1%

Zásobní podavač pojme maximálně 400 misek najednou, lze postupně doplňovat i kdykoli během spuštěného plnicího procesu. Posun Petriho misek ze zásobního podavače do vlastní plnicí části je automatický. Odkládací plochu pro naplněné Petriho misky lze rozšířit pořízením přídavných stolků.

Vestavěná peristaltická pumpa se dvěma hlavami (10 válců) a zároveň velký průměr hadiček přispívá k eliminaci bublinek v médiu a plnění misek bez pulsace, tzv. „prostatického“ efektu – tok tekuté kultivačního média je velice plynulý.

Vlastní plnicí trubička z nerezové oceli se automaticky otevírá pouze ve chvíli plnění misky  a eliminuje tak výskyt kontaminace.

Funkce AntiDrop – potlačuje odkapávání media z plnicí trubičky mimo Petriho misku ve chvíli, kdy dochází k přísunu další Petriho misky do vlastního plnicího prostoru.

Oblast prostoru, kde dochází k plnění Petriho misek médiem je před kontaminací chráněna UV lampou.

Možnost aktivace funkce Vibramix zajišťuje produkci Petriho misek naplněných médiem bez výskytu bublinek s naprosto hladkým povrchem nalitého média.

Související produkty

 • DosiPump DP1000

  DosiPump DP1000

  Kód: 720000Biotool AG


  Velice jednoduchá a snadno ovladatelná peristaltická pumpa pro rozplňování přesně definovaných objemů do zkumavek nebo lahví. Dávkování probíhá manuálně, po jednom kuse. Pumpu lze rovněž využít k dávkování krve při plnění plnící linkou Petriswiss PS900.

 • Plnička TubeFiller TF3000

  Plnička TubeFiller TF3000

  Kód: 970000Biotool AG


  Univerzální plnička zkumavek a lahví, která si klade za cíl umožnit plnění jakýchkoliv objemů do libovolných nádob. Je proto opatřena velmi stabilním, polohovacím, plnícím ramenem umožňujícím přesné polohování v osách XY a současně snadné manuální nastavení výšky. Plnička má integrovanou pumpu, pokrývající veškeré standardní mikrobiologické plnící objemy.